Şimdi de Bakan’ın yanında çıktı… Bakan Ersoy bu haberleri okumadı mı?

Sermayesi olmayan ABD'li şirketle, Kanal İstanbul'u fonlayacağını duyuran Elif Rahvancı'nın bu kez de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğü ortaya çıktı.

Şimdi de Bakan’ın yanında çıktı… Bakan Ersoy bu haberleri okumadı mı?

Ocak ayında basına düşen bir Kanal İstanbul haberi çok konuşulmuştu. ABD’li Money Maker Management (MMM) şirketinin, projeyi fonlamaya talip olduğu duyurulmuştu. Açıklamayı şirketin ‘Türkiye sorumlusu’ Elif Rahvancı yapmıştı. Ekonomi dünyasının önemli yayın organlarından Dünya gazetesinin birinci sayfasına taşıdığı bu haber bir gün sonra internet sitesinden kaldırılmıştı. Çünkü projeyi fonlamaya talip olduğunu açıklanan ABD’li şirketin Dubai’de boş bir şirket olduğu ortaya çıkmıştı.

Dünya gazetesinin geçtiğimiz günlerde yayımlanan özel haberinde; Elif Rahvancı’nın, Kanal İstanbul için Türkiye’ye geldiği ve ABD’li dev bir şirket olduğu ileri sürülen MMM’e danışmanlık yapacağı ifadeleri yer alıyordu. Gazetenin basılı nüshasında birinci sayfadan verilen haber, portallarında da bir süre yayında kaldıktan sonra geri çekildi.

Patronlar Dünyası’nın aktardığına göre, ABD’li bir dev şirket olduğu ileri sürülen şirketin yapılan araştırma sonunda 10 bin dolar bile sermayesi olmayan Dubaili basit bir şirket olduğu ortaya çıkmıştı. Şirketinde 3 çalışanın olduğu belirtiliyordu. Ocak ayında söz konusu bilgiler basına yansımıştı.

Usulsüz ticari ilişkiler içerisinde olduğu ve SPK tarafından yasaklandığı iddia edilen Elif Rahvancı bu kez de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Sosyal medya hesabından görüşmeyi duyuran Rahvancı, paylaştığı fotoğrafa “Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’u ziyaret ettik” notunu düştü.

Söz konusu Money Maker Management şirketi ve Elif Rahvancı konusunda teyit.org’un kapsamlı incelemesi buradan görülebilir

Bir garip röportaj: Kanal İstanbul’a talip ABD’li fon şirketi