Bakan Kurum: Bunun adı peşkeşse evet peşkeş çekiyoruz

“Alt gelir grubunda olan ve ev sahibi olmayan insanlarımıza Hazine arazilerini vermek peşkeş çekmekse evet biz vatandaşımıza Hazine arazilerini peşkeş çekiyoruz.”

featured

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, vatandaşın kendi evini yapabilmesi için büyükşehirlerde Hazine arazilerinin satışa çıkartılmasına ilişkin konuştu. Kurum, “Peşkeş çekiliyor” eleştirilerine yönelik, “Evet, Hazine arazilerini dar gelirli vatandaşlarımıza peşkeş çekiyoruz” dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Bakan Murat Kurum ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Selvi’nin aktardığına göre Murat Kurum, Hazine arazilerinin kendi evlerini yapmak isteyenlere satışı konusunda şunları söyledi:

“Alt gelir grubunda olan ve ev sahibi olmayan insanlarımıza Hazine arazilerini vermek peşkeş çekmekse evet biz vatandaşımıza Hazine arazilerini peşkeş çekiyoruz.

Hazine arazileri evi olmayan vatandaşlara verilecek. Arsayı aldığında evi yaptığı sürede resim, harç ve KDV muafiyeti gibi destekler vereceğiz. Hazine arazisini tahsis ederken belirli bir süre elden çıkarmama şartı koyacağız. TOKİ konutları da 5 yıl ve taksiti bitmeden devredilemiyor. Hazine arazilerini de belli bir süre devredemeyecekler. Buradaki amacımız alt gelir grubundakileri, evi olmayanları ev sahibi yapmaktır.”

‘BAKMAYIN ONLARA YAZIN SAHİLDEN GELMEZLER…’

Selvi de konuyla ilgili “Bakmayın siz Hazine arazilerini peşkeş çekecekler yalanını ortaya atanlara. Onların tuzu kuru. Kendileri Bodrum’da, Marmaris’te, Ayvalık’ta, Datça’da yaşarlar. Yazın sahillerden, kışın tatilden gelmezler. Yazlık ve kışlık evleri olur. Başını sokacak evi olmayan gariban vatandaşa ev yapması için Hazine arazilerinin tahsis edilmesini peşkeş çekmek olarak değerlendirirler. Garibanın evi olmasın mı? Olsun. Hem de önce garibanın evi olsun. Ama bunlara kalırsa olmasın. Benden duymayın ama ağustos ayında başlatılacak konut kampanyasında hedef 100 bin konut…” yorumunu yaptı.

Bakan Kurum: Bunun adı peşkeşse evet peşkeş çekiyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 8 ay önce

    Ulan 20 yıldır iktidarsın. şimdi mi aklına geldi, dar gelirli vatandaşın başını sokacak evinin olmadığı? Bu işlerin buralarda öyle olmadığı, arazilerin bir süre sonra başka merkezlere devredildiği gerçeğini bilmezden mi geliyorsun? Kıçında donu olmayan adam evi nasıl inşa edecek? Çevre katliamına dönüşecek bu iş. Atıl vaziyette kalan satılmayı bekleyen evleri dağıtın dar gelirli vatandaşa. Babanızın arazilerini mi imara açıyorsunuz?

  2. 8 ay önce

    ne alt geliri, kendi yandaslariniza transfer yapiyorsunuz. Gider ayrak kiyida kosede kalan devlet varliklarini da kacirmak icin.

  3. 8 ay önce

    hamaset nedir nasıl yapılır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!