Bakan Soylu’dan ‘uyuşturucu’ açıklaması: Kılıçdaroğlu bir yalan ve suç makinasıdır

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “Uyuşturucu paralarını Türkiye’nin cari açığının finansmanında kullandılar” iddiasına yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu bir yalan ve suç makinasıdır. Peşini, yakasını bırakmayacağız” dedi. Soylu, Kılıçdaroğlu için "Sokağa düşmüş, Allah kurtarsın" dedi.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Soylu, “Neymiş Türkiye cari açığını uyuşturucu parasıyla kapatmaya çalışıyormuş… Ana muhalefet partisi başkanı, uluslararası istihbarat oyununa düşmektedir ve bunu bilerek, isteyerek yapmaktadır. Problemi de Türkiye Yüzyılı’dır” dedi.

Soylu, “Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonlarını gerçekleştirdik. Türkiye’de uyuşturucu önceden Batı’da yakalanırdı. Şimdi sınırdan girer girmez yakalanıyor” ifadelerini kullandı.

Soylu, CHP’li belediyelere yüklenerek “Belediyelere terörist yerleştirdiler” dedi.

Kılıçdaroğlu’na “Sokağa düşmüş, Allah kurtarsın” diyen Bakan Soylu, CHP lideri için “Bir yalan ve suç makinasıdır. Peşini, yakasını bırakmayacağız” dedi.

SES KAYDI İDDİASI

Soylu, “Büyükelçiler konusunda bir şey söyleyebilirler mi? Yarın öbür gün bunun ses kaydı çıkarsa, bir vatansever bunun ses kaydını mahkemeye gönderirse ne olur?” diye sordu.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamada şöyle demişti:

“O kadar müsrifce harcadılar ki beytülmale el atacak, el uzatacak hale geldiler. Hazineyi boşalttılar, ekonomiyi çökerttiler, tüm kaynaklar tükenince de iktidarda kalmak için çok kirli bir oyuna girdiler. Bu oyun neydi sevgili halkım? Her türlü kara paranın ülkeye girmesine göz yumdular. ‘Getir, nereden getirirsen getir, kaynağını sormayacağım’ dediler ve bu kirli parayı yani milyar dolarları, yani uyuşturucu paralarını Türkiye’nin cari açığının finansmanında kullandılar.”

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 177 yıllık Emniyet Teşkilatımızı ‘Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak’la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.”

Bakan Soylu’dan ‘uyuşturucu’ açıklaması: Kılıçdaroğlu bir yalan ve suç makinasıdır

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Uyuşturucu ticareti yaptınız dememiş ki; kaynağı belirsiz paraların ülkeye girişine göz yumdular demiş. Buradan bir şey çıkmaz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!