Bakan Varank, Ali Babacan’ın TOGG eleştirisine ateş püskürdü

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, TOGG’un yerli ve milli olmadığı yönündeki eleştirilerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan yanıt geldi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli üretim olmadığını savunarak, “Gerçekten yerli üretim istiyorsak bunun yöntemi tasarımını, pil ve motor teknolojisini başka bir ülkeden almak değil. O zaman TOGG millî ve yerli bir otomobil olmuyor” ifadelerini kullanmıştı.

‘BU SEKTÖRDE GELECEK YOK DİYORDU’

Ali Babacan’ın bu sözlerine DEVA Partisi’nin tweetini alıntılayarak cevap veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu arkadaş geçmişte, tersane ve tekstilcileri toplayıp ‘Bu sektörlerde gelecek yok, bırakın’ diyordu. Bugün dünyanın en teknolojik gemilerini üretiyor, 20 milyar dolar tekstil ihracatı yapıyoruz. Belli ki otomotiv endüstrisindeki hızlı dönüşümün de cahili… Ah Fren Ali ah!” paylaşımında bulundu.

Bakan Varank, Ali Babacan’ın TOGG eleştirisine ateş püskürdü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 9 ay önce

    TOGG un her gün en az beş ayrı reklam kokan paylaşım yapan sosyal medya sayfasında iki yıldır “2023 de seri üretimden çıkacak 75.001. SUV oto hediyemdir, bu olmazsa TC’de satılan 0 km 2024 model herhangi bir suv oto kabulümdür” yazıyorum. Henüz benimle iddiaya giren çıkmadı.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!