Bakan Varank, depremin yıktığı şehirde ‘sevindirici’ haber verdi

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası açıklama yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Gerek organize sanayi bölgelerinde gerekse de organize sanayi bölgeleri dışındaki üretim tesislerinde üretime zarar verecek herhangi bir yıkımın olmadığını görebiliyoruz. Bu tabii bizim açımızdan sevindirici." ifadelerini kullandı.

featured

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ardından Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Binlerce kişinin hayatını kaybettiği, 10 binlerce kişinin ise yaralandığı felakete ilişkin açıklama yapan Bakan Varank, “Gerek organize sanayi bölgelerinde gerekse de organize sanayi bölgeleri dışındaki üretim tesislerinde üretime zarar verecek herhangi bir yıkımın olmadığını görebiliyoruz. Bu tabii bizim açımızdan sevindirici.” dedi.

Varank, şöyle konuştu:

“Şu anda bölgede bazı şehirlerde doğal gaz verilememesi sebebiyle doğal gaza bağlı üretimler hariç diğer sanayi tesislerinde üretimin devam ettiğini görüyoruz. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği gibi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde, bu bölgelerdeki sıkıntılar atlatılır atlatılmaz üretim tesislerimizi en güzel şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Şunun altını çizmemiz lazım, ilk günden itibaren sanayicilerimiz, üreticilerimiz ellerini taşın altına koyuyorlar. Birçok ihtiyacımızı sanayicilerimiz sayesinde, hızlı bir biçimde, en güzel biçimde yerine getirebiliyoruz.”

Varank, “Sadece Uşak’taki sanayicilerimiz depremle mücadelede, vatandaşlarımızın soğuk havayla mücadelesine destek vermek için 1 milyona yakın battaniyeyi şu anda bu bölgeye gönderiyorlar. Bir kısmı ulaştı, bir kısmı şu anda yolda. Bu aslında Türkiye’nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, depremin yıktığı şehirde ‘sevindirici’ haber verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. bence dogru degil, bir milyon battaniye gidecek olsa carsaf carsaf videosunu cekerlerdi. Atiyorlar, ayrica kizilay ne is yapar, sanayici battaniye gonderecekse. Cumhuriyeti yiktiginiz yetmedi, memleketi de yiktiniz.

  2. 8 Şubat 2023, 11:16

    ‘1 milyon battaniye’ !? Bu sayı kuşkulu. Kuşkulu olan diğer bir konu; kayıp insan sayısı! Bu denli ağır bir felakette yuvarlak sayı olarak verdikleri 5000 kayıp akla mantığa uymuyor!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!