Bakan yardımcıları çift maaşlı çıktı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın 3 yardımcısının çift maaş aldığı ortaya çıktı.

featured

Göstergeler olumlu diyerek asgari ücret zammını ve emekliye refah payını gündemine almayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın 3 yardımcısının, çifte koltuklu ve çifte maaşlı olduğu belirlendi.

BAKAN YARDIMCISI MAAŞI 142 BİN LİRA

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; Vedat Işıkhan’ın Bakan Yardımcılarından Adnan Ertem, 27 Ekim 2010’dan bu yana Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor. Aynı zamanda ücretlendirme komitesi ve kredi komitesi yedek üyeliği görevinde de bulunuyor. Ertem, 142 bin lira civarında bakan yardımcısı maaşı ile banka yönetim kurulu üyeliğinden de huzur hakkı adı altında 2. maaş alıyor.

Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik ise 2 Ağustos 2023’ten bu yana Türkiye Halk Bankası’nda Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor ve bakan yardımcısı maaşının yanı sıra buradan da ikinci maaş alıyor.

Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan da 2018’de Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak atanmıştı ve halen bu görevini sürdürüyor ve o da çifte maaş alıyor. Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın ise AKP’de 4 dönem Adıyaman Milletvekilliği yaptı. O da 142 bin lira civarında bakan yardımcısı maaşı alıyor.

VEKİL EMEKLİSİ İLE VATANDAŞ ARASINDA MAAŞ UÇURUMU

Asgari ücretlilerle birlikte temmuzda 10 bin liralık en düşük emekli aylıklarına da zam yapılmayacak. Buna karşılık milletvekili emeklilerinin 96 bin 958 lira olan aylıklarına yaklaşık yüzde 20.3, yani 19 bin 682 lira zam yapılacak. Böylece vekil emeklisi ile vatandaş emekli arasındaki maaş uçurumu 9.7 kattan 11.7 kata çıkarak 106 bin 640 liraya ulaşacak.

thumbnail
İlişkili Haber

Bakanlara zam, asgari ücrete devam!

Bakan yardımcıları çift maaşlı çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!