‘Bakan yardımcısı ByLockçu’ iddiasına MSB’den yanıt

featured

Emekli Askeri Hâkim Ahmet Zeki Üçok’un “Bakan yardımcısı ByLockçu” iddiasına Milli Savunma Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Açıklamada iddiaların “hiçbir mesnedi ve hukuki dayanağı” olmadığı belirtildi.

Emekli Askeri Hâkim Ahmet Zeki Üçok, Milli Savunma bakan yardımcıları Muhsin Dere ve Yunus Emre Karaosmanoğlu ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Üçok, Dere’nin ByLock kullanıcısı, Karaosmanoğlu’nun ise ABD‘nin “güvenilir irtibatı” olduğunu öne sürmüştü.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan iddialara Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

İddiaların “Geçerli hiçbir mesnedi ve hukuki dayanağı” olmadığı belirtilen açıklamada “Bu iddia ve iftiraları ortalama bir akıldan ve izandan yoksun olarak, büyük bir düşmanlık tavrı içerisinde ortaya atmak gayri ahlaki bir davranıştır. Ayrıca gaflettir ve halkımızı yanıltmaya yönelik art niyetli bir çabadır.” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Millî Savunma Bakanlığı ülkemizin hak, alaka ve menfaatlerini korumak ve 84 milyon vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için Cumhuriyet tarihimizin en yoğun mücadelesini büyük bir başarı ile vermektedir. Ordumuzun tek beklentisi emeğine saygı gösterilmesi, Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozucu eylem ve söylemlerden kaçınılmasıdır.

Mehmetçiğin yurt içinde ve yurt dışında kazandığı başarılar, Bakanlığımızın bu günkü yöneticileri ve bugünkü komuta kademesinin idaresinde gerçekleşmektedir.

Özellikle terörle mücadelenin büyük bir kararlılıkla yürütüldüğü bu dönemde bir basın kuruluşu tarafından dört Bakan Yardımcımız üzerinden Bakanlığımıza yönelik sistematik bir iftira ve karalama kampanyasının başlatıldığını ve bu iftiraların da yine Sayın Bakanımız ve Bakanlığımıza yönelik iftiralarından dolayı tazminata mahkûm edilen CHP Grup Başkan Vekili tarafından şuursuzca, önyargılı ve bağnaz bir yaklaşımla tekrar edildiğini ibretle izliyoruz.

‘HUKUKİ DAYANAĞI OLMAYAN İDDİALAR’

Geçerli hiçbir mesnedi ve hukuki dayanağı olmayan iddialar, hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri ile amir ve komutanlara karşı güven hissini yok etme niyetinden dolayı yargı organlarınca verilen mahkûmiyet kararı bulunan bir şahıs aracılığıyla gündeme taşınmaya çalışılmaktadır. Bu iddia ve iftiraları ortalama bir akıldan ve izandan yoksun olarak, büyük bir düşmanlık tavrı içerisinde ortaya atmak gayri ahlaki bir davranıştır. Ayrıca gaflettir ve halkımızı yanıltmaya yönelik art niyetli bir çabadır.

Bu iftiraların özellikle; ­

 FETÖ ile mücadelemizin yoğun bir şekilde sürdüğü, ­

– İcra edilen operasyonlarla terör örgütü PKK/KCK’ya son yılların en büyük darbelerinin vurulduğu, ­

– Terör örgütünün bitirilme noktasına getirildiği bir dönemde ve Kış Kartalı Harekâtı ile aynı zamanda başlamış olmasını da manidar buluyoruz.

‘DÜZELTME METİNLERİ GÖNDERİLMİŞTİR’

İftiralarla ilgili Bakanlığımız tarafından ilgili basın kuruluşuna cevap ve düzeltme metinleri gönderilmiştir.

Bunun yanında Bakan Yardımcılarımız tarafından da suç duyurusu dâhil her türlü hukuk yoluna başvurulmaktadır.

Bakanlığımız, basınımızın bilgi ihtiyaçlarını şeffaflıkla karşılamaktadır. İftiralarla oluşturulmaya çalışılan karalama kampanyalarına karşı da hukuk çerçevesinde mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

‘Bakan yardımcısı ByLockçu’ iddiasına MSB’den yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 5 ay önce

  Ahmet Zeki Üçok madem iftira atıyor, dava acsaniza,..Askeri savcı Üçok aptal mı elinde belge,bilgi olmadan böyle bir suçlama yapar mı, aptal mı yoksa Hulusi efendi mi bizleri salak yerine koyuyor???

 2. 5 ay önce

  Yanıtı yazan ile suçlanan aynı kişi. Ne kadar inandırıcı?

 3. 5 ay önce

  Başarılı bir hukucu olmasının yanında FETÖ davalarında referas alınan bir kişinin açıklamalarını Hukuksuz ve gayrı ahlaki görmenin yanında GAFLETTİR diye nitelendirmek hiçte doğru ve kabul edilebilir bir açıklama değildir. Ben bir yurttaş olarak böyle bir kınamay ret ediyorum.

 4. 5 ay önce

  ertesi gun iftira diye aciklama yapmak ne demek. Ne zaman arastirdin, ne zaman baktin da simdi iftira diyorsun. MSB iki tane bakan yardimcisinin avukati mi, siz ozel sirket degil devlet kurumusunuz. Aciklama niye yapiyorsunuz. Iki bana yardimcisinin avukati yapsin aciklamayi. Her tarafi yamuk bir duyuru. Cehalet de var, art niyet de var.

 5. 5 ay önce

  Yorıumcular çook güzel yazmışlar tebrik ediyorum

 6. MSB tabii ki bunlari yalanlayacak. Evet dogru mu diyeceklerdi. Burada yapilacak sey iddia edildigi gibi soylediklerinizi kanitlayacak belgeler var ise hemen dava acmali, Yargiya tasimali. Yargi su an gorevini yerine getirmesede, kayitlarida yok edemez. Bu Iktidar gittiginde bunlarin heabi sorulur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!