Bakan Soylu ile MEB arasında ‘öğretmen’ çatlağı… Biri ‘terörist’ dedi diğeri görüşmeye çağırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis müdahalesiyle gözaltına alınan bir kişinin fotoğrafını paylaşıp “HDPKK'lı” diye suçlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ise öğretmenleri görüşmeye çağırdığı öğrenildi.

featured

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, “özlük haklarının iyileştirilmesi” talebiyle Ankara’da toplanmış, gruba polis biber gazıyla müdahale etmiş, aralarında avukat ve öğretmenlerin olduğu dokuz kişi gözaltına alınmıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, olaya “Öğretmenlere gaz mı sıktınız, öyle mi? Öğretmenlere şiddet uyguladınız, öyle mi? Öğretmenlere… “Al bunu diyen” o kişi, beni beklesin. Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz” diye tepki göstermişti.

Üstüne CHP, müdahaleden sorumlu emniyet amiri hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise gözaltına alınan bir kişinin fotoğrafını paylaşıp “HDPKK’lı” diye suçlamıştı.

Soylu, Kılıçdaroğlu’na şöyle yanıt vermişti:

“Kılıçdaroğlu, Ankara’da, defalarca Emniyet Terör Şube’nin gözaltına aldığı, kamuda öğretmenlik de yapmayan, profesyonel eylemci HDPKK’lı eliyle polisle öğretmeni karşı karşıya getirmeye utanmıyor musun!”

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası ise bugün yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendileriyle görüşme talep ettiğini duyurdu. Sendika sosyal medyadaki duyuruda şu ifadeleri kullandı:

Milli Eğitim Bakanlığı, sendikamızın yönetim kurulunu aramış ve bir görüşme talep etmiştir. Yönetim kurulu üyelerimiz saat 17:00’de bakan yardımcısı ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan’la görüşme gerçekleştirecektir.”

Bakan Soylu ile MEB arasında ‘öğretmen’ çatlağı… Biri ‘terörist’ dedi diğeri görüşmeye çağırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    Kadına bağırma diyor, kendisi böğürüyor. Türbanlı bir ”hanım kızımıza” bu muameleyi yapsana polis memuru! Koluna sırtına dokunarak ittirip kaktırsana. Görelim nice efeymişsin. Gören de memleketi yönetiyor zannedecek.
    Lafa bak : al bunu, al bunu. Yani insan hayatı bu herifin o anki psikolojisine bağlı. Al derse doğru kodese, sonun meçhul. Alma derse, yırttın.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!