Balıkesir’de deprem… İstanbul’da da hissedildi

featured

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Balıkesir’de 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.31’de Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.
Depremin 11,49 kilometre derinlikte olduğu belirlenirken, çevre illerden de hissedildiği bildirildi.

AFAD Twitter üzerinden depremle ilgili “Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde saat 22.31’de 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz” bilgisini paylaştı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin büyüküğünü 4,8 olarak açıkladı.
 
EMSC ise depremin büyüklüğünü 4,9, merkez üssünü ise Bursa’nın 72 km güneyi olarak verdi.

AFAD’dan gelen son bilgiye göre deprem nedeniyle yaşanan herhangi bir olumsuzluk kaydedilmedi. AFAD’ın Twitter hesabından “Geçmiş olsun Balıkesir. Dursunbey ilçesine meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz” paylaşımı yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından depreme dair “Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, yaklaşık yarım saat önce 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. 112 Acil Ekiplerimiz bölgeyi taramak üzere görevlendirilmiştir. İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Saat 22.31’de Dursunbey ilçemizde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bölgede AFAD ve jandarma ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadesini kullandı.
Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan da kendilerine şu an için gelen herhangi bir olumsuzluğun olmadığını söyledi.

Balıkesir’de deprem… İstanbul’da da hissedildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!