Bankadan Parasını Çeken Geliyor

featured

FATİH’te bulunan Kapalıçarşı’da Euro, Dolar ve gram altının rekor kırmasının ardından hareketlilik yaşandı.

Gram altının bin 700 TL, 1 Euro’nun ise 30 TL’nin üzerine çıkmasının ardından Fatih’te bulunan Kapalıçarşı’da hareketlilik yaşandı. Kapalıçarşı’da saat 15.00 sıralarında gram altın alış bin 726 liradan, satış bin 735 liradan, dolar alış 27 lira 50 kuruş, satış 27 lira 20 kuruş, Euro alış 30 lira 37 kuruş, satış 30 lira 54 kuruştan işlem gördü.

Çarşıda bulunan “Ayaklı borsada” da dolar, altın ve eurodaki yükseliş nedeniyle hareketlilik yaşandığı görüldü. Bazı vatandaşlar, Türk lirası ihtiyacı nedeniyle dolar ve altın bozdurduklarını ifade etti. Çarşıya gelen vatandaşlar, kurdaki bu yükseliş nedeniyle tedirgin olduklarını belirtiyor.

Parası olanlar televizyon izliyor. Faizlerde bir düşüş var. Kur korumada düşüş var. Ama bundan sonra ne olacak derseniz? Bence insanlar biraz izlesinler” dedi.

“BANKALARDAN PARASINI ÇEKEN GELİYOR”

Kapıkaya, Kapalıçarşı’nın yoğun olduğunu söyleyerek, “Şu anda 27 bin 150 rekor seviyede şu anda seviyesinde. Euro, Türk Lirası da 30 bin 600 seviyesinde. O zaten ciddi bir rekor yaptı. Çok kalabalık, bankalardan parasını çeken geliyor. Dolar 30-35 olacak diye geliyorlar” ifadelerini kullandı.

“YASTIK ALTINDA DOLAR TUTUYORUZ”

Dolar bozdurmak için çarşıya gelen Bilal Tercan, “Doların artacağına inanıyorum ama illaki bir Türk lirası oluyor. Yavaş yavaş paramızı yastık altında dolar tutmak zorunda kalıyoruz. Çünkü Merkez Bankası, FED bunlar dolar kurlarını yükseğe sabitledi ve geçenlerde doların 25’e çıkmasıyla önünün açıldığını düşünüyorum, altının da öyle.

Benim tahminimce altın bin 800, bin 900’ün üstüne, dolar da 30’un üstüne çıkacak ama yastık altında dolar tutuyoruz. Türk lirasına ihtiyacımız olduğunda dolardan çekip burada bozduruyoruz. Şimdi dolar bozdurdum. Belirli harcamalarımızı Türk lirasıyla yaptığımız için yastık altından dolar çekip bozdurmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

Yüksel Şen ise, “Bozdururken de, alırken de burası daha uygun olduğu için geldik. Şu an dolar bozdurdum. Türk lirası ihtiyacım olduğu için. Dolar, altın haliyle yatırım. Elimizde az da olsa tercihimiz onlar” şeklinde konuştu.

Bankadan Parasını Çeken Geliyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!