Barış Yarkadaş’tan CHP’nin adayı iddiası! ‘Eli daha güçlü’

Van’da CHP’li belediye başkanlarının katılımıyla düzenlenen ‘Belediye Başkanları Çalıştayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının öne çıktığı iddia edildi.

featured

6’lı masanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rakip olarak çıkaracağı aday konusu belirsizliğini sürdürken eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, CHP’nin Van’daki Belediye Başkanları Toplantısından aldığı bilgileri canlı yayında açıkladı.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINDA BİRLEŞTİLER’

Yarkadaş, “Aldığım kulis bilgileri doğrultusunda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da dahil tüm belediye başkanlarının Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığında birleştiler. Kılıçdaroğlu 6’lı masa toplantısına gittiğinde eli daha güçlü gidecek” ifadelerini kullandı.

Yarkadaş’ın açıklamaları şöyle;

“Reklam arasında Belediye Başkanlarını aradım, dedikleri şu, ‘En çok konuşulan konu CHP’nin adayıydı. Toplantı biterken belediye başkanlarındaki genel hava Kılıçdaroğlu’nun adaylığında birleşme ve biz bu duyguyla ayrılıyoruz’ dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıda, herhangi bir göreve talip olmadığını, partinin vereceği her görevinde başının üstünde olduğunu söylemiş. Konuştuğumum belediye başkanları dediler ki; çok birleştirici bir konuşma yaptı. Benzer bir minvalde Mansur Yavaş da bir konuşma yapmış. Ekrem İmamoğlu’nun konuşması minvalinde.”

Barış Yarkadaş’tan CHP’nin adayı iddiası! ‘Eli daha güçlü’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Bati’nin Dersimli Kemal dayatmasi, artik bu dayatmalardan biktik!

 2. 4 hafta önce

  Kazanması imkansız, akp ye yol veriyorlar.

 3. 4 hafta önce

  Milletin beynini oyle uyusturdularki memleketi bilincsiz gozleri korertilmis milliyetci ve ataturk sevdalilarinin oylariyla felakete surukluyorlar uyaninca cok gec olacak

 4. 4 hafta önce

  Valla kendi bilir Ümit özdağ kendi çıkar ozaman kim kazanacak görürüz batı kuklaları eşit yurttaşlık savunucuları mi yoksa Atatürk ilke ve inklaplarına sahip çıkanlar mı ?hep birlikte göreceğiz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!