Barkey’in yemek açıklamasına Aydıntaşbaş’tan yanıt

Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, Henri Barkey'in kendisi ile yemek yediğini açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, "kötü niyetli bir operasyonla karşı karşıya olduğum ortadadır" dedi.

featured

Henri Barkey, Gezi davasında ağırlaştırmış müebbet hapis cezası alan iş insanı Osman Kavala’ya “casusluk” suçlaması yöneltilmesine gerekçe olarak gösterilen akşam yemeğine ilişkin olarak açıklama yayımlayarak, o akşam gazeteci Aslı Aydıntaşbaş ile yemek yediğini açıkladı.

Barkey’in açıklamasının ardından Twitter’dan yanıt veren Aydıntaşbaş, “Şahsımla ilgili mesnetsiz iddiaları üzüntüyle karşılıyor, buna alet olanları insafa davet ediyorum” dedi.

Bugüne kadar Kavala’nın bilgisi dahilinde sessiz kaldığını söyleyen Aydıntaşbaş, “Artık kötü niyetli bir operasyonla karşı karşıya olduğum ortadadır” iddiasında bulundu.

Aydıntaşbaş, “Esrarengiz bir zamanlama ile yeni bir polemik başlatmıştır. Bu zamana kadar Osman ile ilgili birçok mesnetsiz iddiayı çürütmek için avukatlardan her türlü bilgi paylaşımını reddeden bu şahsın şimdi konuşması manidardır” diye konuştu. 

Aydıntaşbaş şöyle devam etti:

“Sevgili Osman arkadaşımdır. Osman Kavala iddia edildiği gibi bir ABD’li akademisyenle aynı anda lokantada olduğu iddiasıyla cezaevinde değildir. Osman Kavala ve arkadaşı Gezi davasında ceza almışlardır. Osman Kavala’yı cezaevinde tutmak için ikinci bir dava kurgusu yani casusluk davası bu kişiyle yemek yediği tezine dayalı değildir. Kaldı ki Osman Kavala bu davadan beraat etmiştir.

15 Temmuz’dan günler sonra farklı şahısların yollarının İstanbul’da aynı lokantada kesişmiş olması suç değildir. Sır da değildir. Kaldı ki iddianame buna dayanmamaktadır.

Şahsımla ilgili mesnetsiz iddiaları üzüntüyle karşılıyor, buna alet olanları insafa davet ediyorum.”

thumbnail
İlgili haber

Henri Barkey, 2016 yılında görüştüğü gazeteciyi açıkladı

Barkey’in yemek açıklamasına Aydıntaşbaş’tan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Gazeteci görünümlü bu kişilerden o kadar var ki bunlara ekmek parası bile vermemek lazım kaldı ki bizim oksijenimizi tüketiyorlar. Gazeteciliği hakkıyla yapanlara sözüm yok ama bu hokkabazlardan kurtulmak kör, cahil tiplerden kurtulmak kadar elzem acildir

  2. 2 hafta önce

    Henry Barkey, 15 Temmuz gürültüsünü izleyen günlerde İstanbul’da idi, çok rahat hareket etti, birçok insanla görüştü, zaten bir CIA görevlisini Türkiye’de derdest etmek yürek ister, kimse bir şey yapamaz, bilinen nedenlerden ötürü!

  3. 2 hafta önce

    ‘Konuşurum ha!’ diyor..

  4. VeryansınTV aydıntşşkbaş ın en bön resmini koymuş, baktıkça gülüyorum 🙂

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!