‘Barzani’nin ayağına gidildi’ diyen CHP’lilerden Barzani ziyareti

featured

AKP’nin sözde çözüm süreci adı altında yaptığı Barzani görüşmelerini eleştiren CHP’nin yöneticileri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani ile Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani’yi ziyaret etti.

 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani ile Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani’yi ziyaret CHP’li vekiller, eleştirdikleri bölgesel yönetimin bayrağı önünde keyifli pozlar verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet; Erbil’de eski Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı KDP Genel Başkanı Mesud Barzani ve bölgesel yönetim yetkilileri ile bir araya geldi. Heyet ayrıca Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, eski Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve KDP Genel Sekreteri Fadhil Mirani ile de görüştü.

Heyet Başkanı Salıcı’ya; CHP Dış Politika Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Parti Meclisi üyesi Nevaf Bilek, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken ile Enver Ömür Polat eşlik etti. CHP’den görüşmeler hakkında yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

“Yapılan görüşmelerde karşılıklı iyi niyet temennisinin ardından Salıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını iletti. Görüşmelerde Ortadoğu ve yakın bölgeye ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.”

KILIÇDAROĞLU’NUN SELAMLARI İLETİLDİ

Görüşmede, Türkiye ve IKBY arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik konuların ele alındığı belirtilen açıklamada, “CHP Başkan Yardımcısı, Partisinin Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını IKBY Başbakanı’na iletip, böylesi yüksek bir heyetle ilk defa IKBY’ye gelmekten de memnuniyetlerini dile getirdi” ifadesi yer aldı.
Açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı’nın, ziyaret amaçlarının Türkiye ve IKBY arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve CHP’nin ortak öneme sahip konulardaki görüşünü ifade etmek olduğunu söylediği aktarıldı.

BARZANİ NE DEDİ?

IKBY Başbakanı Barzani’nin, Türkiye’nin önemli bir komşu ve bölgesel bir ülke olduğunu belirttiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin, her zaman zenginliğin bir sembolü olan çok uluslu, farklı etnik ve dinleri içinde barındıran ülke konumundaki Türkiye ile sürekli iyi ilişkiler geliştirmeyi arzuladığını kaydetti.”
CHP heyeti, eski IKBY Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani ile de bir araya geldi.
CHP’den yapılan açıklamada, Genel Başkan Yardımcısı Salıcı başkanlığındaki parti heyetinin, Erbil ve Kerkük’e çalışma ziyaretinde bulunacağı belirtilmişti.

CHP’LİLER BARZANİ GÖRÜŞMELERİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

‘Barzani’nin ayağına gidildi’ diyen CHP’lilerden Barzani ziyareti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

18 Yorum

 1. 2 sene önce

  Paralel devlet mi arıyorsunuz? Buyrun bizde var. Ne münasebetle gidiyorsunuz arkadaş ben anlamadım. Oy isteyemeyeceğinize göre başka ne beklentiniz var? Hükümet misiniz dış politika yürütüyorsunuz? İyice cozuttuk. Ben hiç hatırlamıyorum ciddi bir devletin muhalefet partisinin Türkiye’ye gelip de o ülkenin hükümet politikalarından ayrı politika yürüttüğünü. Çok acaip olurdu zaten. Kime yaranıyorsunuz onu da anlamış değilim. Hükümet olursun, alırsın o yetkiyi milletten, sonra gidersin nereye gideceksen. Pes yahu.

 2. 2 sene önce

  Bir muhalefet partisi olan CHP’nin Irak’ta diyebileceği tek şey var:
  Biz iktidar olursak şunu şunu yapacağız sizin için ve siz de bunun karşılığında PKK ve HDP üzerinideki ağırlığınızı kullanın ki bize seçimi kazanacak malzeme ve destek çıksın.

 3. 2 sene önce

  Y CHP ye yakışır,yazıklar olsun.

 4. 2 sene önce

  Akp’yi tekrar seçim kazandırmak için Chp çalışmalara başladı !!
  Böylelikle ” Hepsi aynı, Akp’den daha iyisi yok ki ” söylemi birkez daha gerçekleşiyor !!

 5. 2 sene önce

  akp de chp de oylarına çok güveniyorlar galiba.
  Bu millette’de biraz gurur varsa ikinizede seçimde postayı koyar ama ben artık millettende umudumu kesiyorum.

 6. Özgür Özel’e; Bana parti meclisinde kimler olduğunu söyle, sana ne partisi haline geldiğini söyleyeyim.
  Kerkük Türkmenleri’ ni ziyaret edip sorunları nedir sormak işiniz olmaz sizin…Düğmesi kayık iliklinin elemanları..

 7. 2 sene önce

  Isbirlikcilikte yarisiyorlar, daha gelistirilmis grup, Turk Cumhuriyet Devrimi dusmanliginda ki..

 8. 2 sene önce

  Çok oy beklerler..

 9. 2 sene önce

  Kendi başınıza yerinizden bile kımıldamadığınıza göre merak edilen tek soru; kimden aldınız bu emri? Şimdi, siz mi muhalefet olup 20 yıllık yıkıcı, Cumhuriyet karşıtı akepe politikaları değiştireceksiniz? Elbette ki, hayır..!!! Siz yalnız Türkiye’ bölmek için inatla çalışan odakların yeni oyuncağısınız.

 10. 2 sene önce

  Insan bukadar da kör olmaz.
  Alman muhalifi Klaudia roth ve cem özdemir türkiyede alman muhalifleri olarak politika yapmadimi?
  Tayyibimiz daha hapisten yeni ciktiginda Washingtona gitmedi mi?
  Chp yan komsuna!!!!!! (Barzaniyi de komsu yapan bop es baskani tayyip) chpnin sucu ne!!!
  Kilicdaroglu acik acik bunlari söylüyor! Essad ile de görüsecek!
  Nesi kötü Bunu!!! Ben mültecileri göndermek istiyorum suriyeli olsun irakli olsun.
  CHP cok iyi yapiyor somdiden komsulara söylüyor mültecileri geri gönderecek diye

 11. 2 sene önce

  Muhalefet mevcut yürütülen devlet politikasının paralelinde Dışişleri bakanlığı ile koordine böyle ziyaretler yapabilir.Dönüştede Dışişlerine bilgi aktarır.bütün devletler bunu böyle yapar.
  Ancak bu gidişten Dışişlerinin haberi olduğu ,ne konuşulduğu ve dönüşte bilgi aktarımının olacağını sanmıyorum.
  Ünal Çeviközün türkiyenin dış politikasında Amerikaya tam uyum izleri mevcut olduğundan bu ziyaretin pek hayırlı bir amacı yok gibi.Görevli gittikleri açık.
  Soru görevi veren Avrupamı,ABD mi,Türkiyemi, Yoksa fetö etkisindeki CHP yönetimimi.

 12. 2 sene önce

  bu ychp nın gidişatını hiç begenmıyorum.chp nın bir an evvel bu adamların elınden kurtarılması lazım.

 13. 2 sene önce

  “Yok aslında birbirimizden farkımız biz onun bunun çocuklarıyız” demek istemişler herhalde…

 14. 2 sene önce

  belki baslarda oyleydi ama dile kolay, 19 sene oldu. Gelinen nokta, akpden daha iyisi degil daha kotusu yok. Adamlar ormanlari yaktilar lan, daha ne olsun.

 15. hepsi amerikanın çocukları.

 16. 2 sene önce

  Yeşiller partisi milletvekili hükumetinin politikalarına zıt politika mı yürütmüş Türkiye’ye gelip? Orada yaşayan Türklerin oylarına göz kırpmaya mı çalışmışlar, birilerine şirin görünüp mevcut hükumete karşı muhtemel başka ülkelerin desteğine mi oynamışlar, gene muhtemel başka ülkelerin talimatıyla mı Türkiye’ye gelmişler. Bence bu görüşmede bütün saydığım şaibeler mevcut. Ben kimin yaptığından bağımsız olarak yapılanı ciddiyetsiz ve yanlış buluyorum. Devletin haberi ve onayıyla koordineli gidildiyse ona diyeceğim yok tabii. Neticede ülkenin faydasına olan birşeyi kimin yaptığı önemli değil, en nihayetinde kaderimiz birbirine bağlı.

 17. Büyük lokma ye büyük laf konuşma demişler Öyle ss gidersiniz siyasi dansözler çıktı mertlik bozuldu

 18. 2 sene önce

  Eskiden akp sıkıştıkca mhp imdadına yetişirdi.
  Artık oda yetmiyor chp koşuyor akp’nin imdadına.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!