Başak Demirtaş’a kim ‘eşbaşkan’ olacak?

Ekrem İmamoğlu'nun “İstanbul ittifakı” planı, PKK'nın siyasi kolu Dem Parti ile suya düşmek üzere. Son dakika bir gelişme olmazsa Başak Demirtaş ile eski HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu, eş başkanlar olarak İstanbul'da aday gösterilecek.

featured

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın bir son dakika değişikliği olmazsa DEM Parti İstanbul adayı olacağı belirtildi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, “Başak Demirtaş ile eski HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu’nu eş başkan adayı olarak İstanbul’a düşünüyorlar. Demirtaş ile Kürtler ve kadınları, Kenanoğlu ile Türkler, Aleviler ve küskün CHP’lileri hedefliyorlar” iddiasında bulundu.

Saymaz’ın aktardığına göre, DEM Parti, Tunç Soyer’in yeniden aday gösterilmemesi üzerine İzmir kararını da değiştirdi. Bir DEM Partili yetkilinin “İzmir’de aday çıkarmayı tartışmıyorduk. Tugay’a bir tepkimiz olmamakla beraber örgütümüzde Soyer’in gösterilmemesine eleştiriler var” dediğini aktardı.

3 ADAY KESİNLEŞTİ

Saymaz ayrıca şu bilgileri aktardı:

“Ankara’da DEM Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Antalya’da Kemal Bülbül ve Bolu’da Veli Saçılık isimleri netleşti. Aynı şekilde, seçime girme kararı alınan Adana, Balıkesir ve Bursa’da da adaylar belirleniyor. DEM Parti, yalnızca Mersin’de CHP’li Vahap Seçer’i destekleyecek.”

 

Başak Demirtaş’a kim ‘eşbaşkan’ olacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!