Başkentin simgesi Kuğulu Park buz tuttu

featured

Ankara’da, etkili olan soğuk ve kar yağışlı hava ile birlikte kentin simge noktalarından Kuğulu Park’taki süs havuzu, buz tuttu.

Başkentte kar yağışının ardından dondurucu soğuk etkili oldu. Gece saatleride hava sıcaklığı, sıfırın altında 5 dereceye kadar düştü. Başkentin simgelerinden Kuğulu Park’taki süs havuzu da buz tuttu. Parktaki kuğu ve ördekler, buz üzerinde gezerken, güzel görüntüler ortaya çıktı. Parkı ziyaret edenler de buz üzerindeki kuğu ve ördeklerin fotoğrafını çekmeye çalıştı.

Öte yandan Çankaya Belediyesi’nce parktaki kuğu ve ördekler, kış aylarında yiyecek sıkıntısına karşı düzenli olarak besleniyor. Belediye veteriner hekimi Onur Yüksel, kuğu ve ördeklerin eksi 35 derecelerde bile normal yaşamını sürdürebildiklerini söyleyerek, “Yiyecek buldukları sürece herhangi bir sıkıntı çekmezler. Bizim derimiz ince üşüyoruz ve mont giyiyoruz. Onların da tüyleri var ve deri altıyapısı bizim gibi olmadığı için üşümüyorlar. Belli aralıklarla kontrollerimiz oluyor. Belediye çalışanları düzenli beslenmelerini sağlıyor” dedi.

İşte Kuğulu Park’tan kareler…

Başkentin simgesi Kuğulu Park buz tuttu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!