İBB’ye ‘terör’ soruşturması… İmamoğlu: Ok yaydan çıktı

İçişleri Bakanlığı, “İBB'ye terör örgütü iltisaklı personel alımı” iddiasıyla savcılığa verdiği raporun ardından Ekrem İmamoğlu kameralar karşısına geçti. İmamoğlu, "Ok yaydan çıktı. Bu memlekette değişim olacak" dedi.

featured

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle (İBB) ilgili tevdi raporu savcılığa teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, bakanlığın Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İBB ile bağlı kuruluş ve iştiraklerinde işe alınan personelin işe girişine yönelik tevdi raporu hazırlandı.

Raporun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı memur ve özel soruşturma bürosuna teslim edildiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, bazı İBB çalışanlarının terör örgütü bağlantılı olduğu iddiası üzerine müfettişler devreye sokulmuştu. CHP kulislerinde, bu raporun ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik ikinci bir dava bekleniyordu.

Gelişmenin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul il-ilçe yöneticileri ve ilçe belediye başkanları ile birlikte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti.

İmamoğlu ile Kaftancıoğlu kameraların karşısına geçip ortak açıklama yaptı.

İmamoğlu bakanlığın adımı sonrası “Bu ne kibir, bu ne aymazlık! Bir şey yapalım da önünü keselim… Nafile, ok yaydan çıkmıştır. Bu ülkede değişim olacaktır” dedi.

SOYLU’YA GÖNDERME: BU NE KİBİR…

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Başkanımız da ifade etti, dün itibarıyla uydurma bir terör soruşturmasının savcılığa başvurma hali. Birkaç gün önce malum bakan çıkıp ‘şöyle olursa görevden almam, bu hallerde görevden alırım’ dedi. Bu ne kibir, bu ne aymazlık. Bir atanmış kişinin… Ben samimiyetle söyledim İstanbullu olarak, İstanbul’un hizmetinde olmaktan gurur duyan biri olarak söylüyorum. Bu kişi Gaziosmanpaşa’da gidip kahve, çay içecek kahvehane bulamayacak. Doğduğum toprakların insanı olarak söylüyorum Trabzon Of’ta selam verecek adam bulamayacak. Ben milletimin vicdanını biliyorsam, o vicdan yoksunu akıldan çıkan bu sözlerden sonra gelecekle ilgili tarifim net. Ben hangi köye gitsem o eve misafir olacağımı biliyorum.

Ok yaydan çıkmıştır nafile… Bu memlekette değişim olacaktır.

Yüzde 75-80 bu karar yanlıştır diyen vicdanı yüksek insanlarımız var.

Makam koltuğundan güç alan insanlar değiliz, o koltuğa güç katmaya gelmiş insanlarız. Bundan da asla vazgeçmeyeceğiz, kararlıyız. Tabii ki burada insanın kendi siyasi ailesi en büyük güç aldığı kaynağıdır. Hem genel başkanımıza, son Ankara’da buluşmamızda gösterdiği o derin sıcaklığa yürekten teşekkür ediyorum.”

İBB’ye ‘terör’ soruşturması… İmamoğlu: Ok yaydan çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Yüzsüz bir adam… Kurduğu cümleler anlaşılmıyor. Türkçesi kötü, konuşması ağdalı ve tekrarlı. İcraata gelirseniz esaslı tek bir işi yok. Siyasette bir prensibi, çizgisi yok. Tek bildiği sokağa oynamak. Asıl soruşturması da bu zaten, yani terörle iltisaklı kişileri belediyede işe almak. YSK’ya hakaret işi hikaye, oradan mağduriyet oluşması sağlandı ve adam kahraman yapıldı. Halbuki belediyeyi teröristle, militanla doldurdu. Asıl konuya bakılmalıydı.

  2. 1 ay önce

    ok yaydan çıkmış ama nerenize batacağını hep birlikte göreceğiz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!