Başsavcılık Taşkesenlioğlu ile ilgili suç duyurusunu kabul etmedi mi?

featured

Erzurum’da, AKP’li milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun hakkındaki iddialar için suç duyurusunda bulunmak isteyen İYİ Partililer, bir saati aşkın süre savcılıkta bekletildiklerini, dilekçelerini veremeden geri döndüklerini iddia etmişti.

“Cumhuriyet Başsavcısının hastanede olduğu gerekçesi” ile suç duyuruları kabul edilmediği belirtilen İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, “Türkiye’de hukuk ayaklar altına alınmıştır. Adaletin bittiği yerdeyiz” demişti.

‘DİLEKÇELERİNİ ALIP GİTTİLER’

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, iddialar ve konunun gündem haline gelmesi üzerine bir açıklama yaptı. İddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi.

“Erzurum İYİ Parti İl Başkanlığınca, ‘AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğu hakkında suç duyurusu savcı yok denilerek kabul edilmedi’ şeklinde haber ve paylaşımlar yer aldı. İYİ Parti İl Başkanlığı görevlilerinin, avukatları eşliğinde şikayette bulunmak amacıyla 19 Eylül’de Erzurum Adliyesi Müracaat Savcılığına geldikleri, şikayete konu iddiaların Cumhuriyet Başsavcılığımız terör bürosunun görev alanına girmesi nedeniyle Terör Suçları Soruşturma Bürosuna yönlendirme yapıldığı, büroda görevli Cumhuriyet Savcılarının izinli ve raporlu olmaları sebebiyle ilgililerin şikayet dilekçesi için Cumhuriyet Başsavcı Vekiline yönlendirildiği ancak İYİ Parti İl Başkanı ve avukatlarının dilekçelerini alıp adliye binasından ayrıldıkları anlaşılmıştır.”

 

Başsavcılık Taşkesenlioğlu ile ilgili suç duyurusunu kabul etmedi mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Borsa yolsuzlugu teror suclari kapsamina giriyor, ve onlar da tatilde oyle mi? iyi yedik.

  2. 2 ay önce

    boyle aciklama olmaz, bu dogrudan “ayak yapma” kapsamina giriyor. Savci yok memlekette. Hepsi ya raporlu ya da tatilde. Yersen.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!