Batı’yı sinirlendirecek görüntüler! Asya devletleri başkanları bir arada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi kapsamında Rusya Başkanı Putin, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman, Beyaz Rusya Cumhurbaşkanı Lukaşenko ve diğer liderlerle bir araya gelerek sohbet etti.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanŞanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi’ne katılan ülkelerin devlet başkanlarıyla “Ebedi Şehir” kompleksini ziyaret etti.

 LİDERLERLE ‘EBEDİ ŞEHİR’ KOMPLEKSİNİ GEZDİ

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in davetiyle ŞİÖ Zirvesi’ne özel konuk olarak katılmak üzere Semerkant’a gelen Erdoğan, ağaç dikme töreninin ardından “Ebedi Şehir” kompleksine geldi. Erdoğan, burada diğer liderlerle kentin yeni inşa edilen ve “Ebedi Şehir” olarak anılan bölgesini gezdi.

ZİRVEDE DİĞER LİDERLERLE SOHBET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, komplekste Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Beyaz Rusya Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve diğer liderlerle sohbet etti. Gezi sırasında Putin ile ayrıca sohbet eden Erdoğan, komplekste incelemelerde bulundu.

15 Haziran 2001’de kurulan ŞİÖ’ye üye ülkeler Çin, Rusya, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan, Özbekistan, Hindistan, Pakistan ve İran olarak sıralanıyor. Türkiye, örgüte 2012’de Diyalog Ortağı olmuştu.

REİSİ VE PUTİN İLE VERDİĞİ POZ GÜNDEM OLMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Temmuz ayında İran’da bir araya gelerek objektiflere üçlü bir poz vermişti. Fotoğrafta İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ortada bulunurken, Putin ve Erdoğan ile el ele tutuştuğu görülüyor. Bu poz, Almanya’da gündem olmuştu.

Batı’yı sinirlendirecek görüntüler! Asya devletleri başkanları bir arada

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Su an batinin eli ayagi titriyor, ne yapacaklarini sasirdilar.

  2. 2 hafta önce

    kendileri yumusak kanepeye oturup, goca asrin reyzini sandalyeye odurtmuslar, terbiyesizler.

  3. 2 hafta önce

    Keşke gerçekten somut adımlar atılsa. Şu ülkelerin hemen hepsi hammadde zengini. Ama zenginlik oligarşi tarafından emiliyor, geniş halka inmiyor. Kleptokrasi: çalarak yönetme.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!