Batman’da ‘Hizbullah’tan Hande Yener konserine karşı kampanya

Batman Petrolspor'un şampiyonluk kutlamaları için Batman Belediyesi ve Batman Valiliği'nin ortak düzenlediği şampiyonluk kutlamaları kentte krize neden oldu. 8 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan etkinliklerde ünlü pop sanatçısı Hande Yener'in yer alması STK ve siyasi partileri rahatsız etti. Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Gelecek Partisi ve HÜDA PAR'ın yanı sıra birçok STK il başkanı, 'Kültürümüze ters, gençlerimize kötü örnek oluyor' diyerek Hande Yener'i hedef aldı.

featured

Pop sanatçısı Hande Yener, 8 Mayıs’ta Batman’da sevenleriyle buluşacak. Petrolspor’un galibiyetlerinde statta söylenen ‘sana kırmızı çok yakışıyor’ şarkısıyla Hande Yener, şampiyonluk kutlamalarında da Batmanlılarla birlikte olacak. Ücretsiz halk konseri, 8 Mayıs’ta fuar alanında gerçekleşecek.

Konsere bir gün kala, Batman’da başta Hizbullah’ın (Hizbulvahşet) uzantısı Hüda-Par olmak üzere gerici odaklar, Hande Yener’in Batmanlıların ahlakını bozacağı iddiasıyla kampanya başlattı.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, yaptığı açıklamada, bu tür konserlerin gençlerin manevi duygularını “ifsat” ettiğini iddia etti.

Şahin, “Getirilmek istenen kadın şarkıcı; inancımıza, örfümüze, geleneğimize, milli düşüncemize kesinlikle yabancı ve tamamen ifsada dönük bir yapıda olduğu; nerede sahneye çıkmışsa oranın tamamen ifsada büründüğü bir profildir.” dedi.
Şahin, “Bu kadın şarkıcının normal bir program çerçevesinde getirildiğini düşünmüyorum. Ne zaman Batman’ımızda manevi değerlerin biraz yükselişe geçtiği görüldüğünde bakıyoruz ki Batman gençliğinin içerisine adeta bir ifsat zehri enjekte edilircesine projeler uygulanıyor. Getirilmesi düşünülen bu bayanın ifsattan başka kesinlikle Batman gençliğine vereceği hiçbir şey yoktur.” diye konuştu.

Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mustafa Yıldız da konsere tepki göstererek, “Maalesef son zamanlarda belediyemiz olsun, hükümetimiz olsun konserler adı altında sırf gençliğimizi bataklığa sürüklüyorlar, tahribat için her türlü çirkinliği yapıyorlar. Siz buralara verdiğiniz parayı yetime, fakire, öğrenciye, çiftçiye verseniz daha iyi olmaz mı? Millet perişan, herkes açız diyor siz kalkıp konser veriyorsunuz. Başka bir şey bulamadınız mı? Bir de dindar bir nesil yetiştirmek istediğinizi söylüyorsunuz. Hangi dindar nesil? Dindar nesil böyle yetiştirilecekse ruhuna el fatiha diyelim. Bir an önce bu şeylerden vazgeçmeleri lazım. Biz konser istemiyoruz. Biz bu tür etkinliklere karşıyız. Belediye mutlaka bu konseri iptal etmesi lazım.” dedi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziyaulhak Yamaç da konsere tepki göstererek “Genç nesillerimiz yarın bu devleti, bu ülkeyi, bu şehri yönetecek insanlar. Bu tür sanatçıları getirerek gençlere rol model göstermek, gençleri derin manevi buhranlara sürükleyecek etkinlikler düzenlemek kesinlikle kabul edilemez. Bu tür etkinlikler halkımız tarafından da tepki görüyor. Ekonomik kriz varken, işsizlik varken, yoksulluk varken bu israf niye?” dedi.

Emekli Memur-Sen Batman İl Temsilciliği Mehmet Şirin Turan ise etkinlik ile ilgili “Skandal konserin halkın örf ve değerlerine aykırı olması sebebiyle derhal iptal edilmesini istiyoruz. Ahlak dışı konserleriyle tanınan Hande Yener isimli ucube kadın şarkıcının katılımıyla hayâsız bir konser düzenlenmesi korkunç bir durum olmalı” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdülbaki Polat yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Şampiyonluk coşkumuzu müzikal anlamda ilimizin değerleri ile bağdaşacak birçok sanatçımızın ve argümanların olduğu bir yerde manevi olarak değerlerimizle uzaktan yakından alakası olmayan Hande Yener’in tercih edilmiş olmasını yadırgadığımızı ve kabul edemeyeceğimizi duyururuz”

Öte yandan STK ve siyasilerin açıklamalarını haberleştiren yerel gazeteler de Hande Yener’e karşı gerçekleştirilen linçe ortak oldu. Bölgedeki basın kuruluşlarının, söz konusu konser ile ilgili “Ahlaksız” ve “Skandal” gibi başlıklar attığı görüldü.

Batman’da ‘Hizbullah’tan Hande Yener konserine karşı kampanya

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Çocuk geline,maraba düzenine,aile içi cinayet ve ahlaksızlığa,kadına vahşi hayvan gibi saldırmaya,ağa derebeyi pisliğine ağzını açma şaşırtan ve sarsan Hande Yener’e pis dilini uzat.Yürüyün lan edepsizler!

  • 2 ay önce

   Hizbullah ile bi alakası yok Bir Batmanlı olarak istemiyorum..

   • 2 ay önce

    Saygım sonsuz ama üzücü.Batman’lı (Batı Raman) olarak Cumhuriyet’in aydınlığında Batman’da Batman’lıların klasik müzik orkestrasına sahip olduğunu biliyorsunuz umarım.Yüksek ahlaklı ve geniş kalpli Batman’lının Hande Yener veya sair pop şarkıcısı ile ne problemi olabilir anlamıyorum.Batman’lı olarak 7. Yüzyıl ilkelliklerinin de olmasını istemiyorsunuzdur umarım.

    • 2 ay önce

     Deveoglu deve,
     Hande yenere karşı çıktılar diye aile içi şiddete, cinayete ahlaksızlığa ses cikarmadiklarini nerden cikardin ? Hande Yener sarkilari batmanlinin kültüründe yer almaz. Bunu dile getirdiler diye linç etmişsin insanları. Saygı duyun diyorsun ama sen saygı duymuyorsun. Aydınlığı klasik müzik dinlemekte bulan bir ahmak, öğretilerinin tamamına yakını barıştan saygidan dürüstlükten kısacası insan olabilmekten ibaret olan 7.yuzyilda nuruyla insanlığı aydinlatip dünyaya medeniyet getiren bir inanca hakaret ediyor. Ahırlarda da ineklere klasik müzik dinletiyorlar sen müzik dinlemeye devam et ama edepsizce hakaret etme insanların inancına. Allah sana hidayet nasip etsin.

    • 2 ay önce

     Sıkıktılar sanatla değil sanatçıyla kendi uyguladığı ahlak dışı hal ve hareketleridir bizim örf ve adetlerimize çok uzak . Biz isterizki bu tür eğlenceler yerine ihtiyaç sahiplerine el uzatılması.

 2. 2 ay önce

  Turkiye Cumhuriyeti topraklarinda yil olmus 2022 ve bir sarkiciyla konserle Ilgili orf ve adetten bahsedenlerin soyledigi sozlere bakarmisiniz: ‘ soz konusu konser ile ilgili “Ahlaksız” ve “Skandal” gibi basliklar’.

 3. 2 ay önce

  Bir batmanlı olarak bu zihniyeti kınıyorum, Merak etmesinler gençlerimiz onlar kadar aptal değiller, Ayrıca isteyen gider istemeyen gitmez gereksiz saçma bir gündem yaratma çabasından başka birşey değil…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!