Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji gün gün açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Hava sıcaklıklarının Salı günü batı kesimlerden başlayarak hafta boyunca kuzey, iç ve doğu kesimlerde azalacağı ve mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

featured
service

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerde toz taşınımı bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel su baskını, yıldırım, yerel dolu ağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Marmara Bölgesinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ayrıca öğle saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu Bölgesinde öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ege Bölgesinde ise öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

2 Mayıs Pazartesi: Bayramın ilk günü yurt genelinde sağanak yağış etkili olacak. Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’de sağanak, Ege’nin iç ve kıyı kesimleri, Akdeniz, Marmara’nın güneyinde gök gürültülü sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında yer yer ise altında seyredecek.

3 Mayıs Salı: Salı günü sağanak yağış yurdun genelinde etkili olacak. Salı günü hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor.

4 Mayıs Çarşamba: Sağanak yağış etkisin göstermeye devam edecek. Ege’nin kıyısı ve Marmara’nın kuzeyinde sağanak yağış etkisini yitirecek.

5 Mayıs Perşembe: Sağanak yağış batı bölgelerini terk edecek. Marmara ve Ege bölgesinde güneşli hava etkisini gösterecek.

6 Mayıs Cuma: Sağanak yağış giderek etkisini azaltacak. Karadeniz ve Doğu Anadolu’da sağanak yağış görülecek.

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji gün gün açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!