Bazı Macbook’lar kullanılamaz hale geldi

Apple'ın Evrensel Kontrol gibi yenilikleri içeren macOS 12.3 güncellemesi bazı Macbook'lar da sorun çıkararak kullanılamaz hale getirdi.

featured

Evrensel Kontrol gibi yeniliklere sahip olan macOS 12.3 güncellemesi bazı Macbook’ların kullanılamaz hale gelmesine neden oldu.

Shift Delete’in haberine göre, Apple geçtiğimiz günlerde Evrensel Kontrol gibi büyük yenilikler getirerek iOS, iPadOs ve macOs güncellemelerini yayımladı.

Güncellemeyi yükleyen bazı kullanıcılar, çeşitli forumlarda ve Reddit’te Macbook Pro’larının kullanılamaz hale geldiğine dair konular açmaya başladı. Apple’dan konu hakkında açıklama gelmedi, ancak sorundan etkilenen cihazların parça değişimi yapılan özellikle anakartı değişen Macbook’lar olduğu ortaya çıktı.

Apple Developer Forums’daki konuya göre, kullanıcılar değiştirilmiş bir anakarta sahip olan Macbook Pro’ya güncellemeyi yüklemeye çalıştığında iki sonuç ortaya çıkıyor: Yükseltme başarısız oluyor veya bilgisayar kurtarma moduna giriyor. Ancak yeniden yükseltme denenirse iBoot FW sürücüsü bozuluyor.

Bazı Macbook’lar kullanılamaz hale geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!