Bebek sahilinde uygunsuz görüntülenen şüpheliler hakkında karar… İfadeleri ortaya çıktı

Bebek sahilinde uygunsuz şekilde hareket ettikleri için gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden Özgür K. tutuklanırken, Carmen Maria T. ise Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alındı.

featured

Sosyal medya platformu Twitter’da, Bebek sahili olarak belirtilen yerde bir kadın ile erkeğin açık alandaki uygunsuz görüntülerinin yayınlanması üzerine savcılık harekete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin soruşturma başlatılırken, görüntüdeki iki şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine götürüldü.

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI VAR

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, 30 Mayıs’ta Bebek sahilinde halka açık alanda alenen hayasızca harekette bulunan Ö.K. ve C.M.T’nin güvenlik güçlerince yakalandığı belirtildi.

Zanlılar hakkında “hayasızca hareket” suçundan adli soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada, yapılan incelemede, Ö.K’nin aralarında “uyuşturucu kullanmak, çocuk istismarı, görevli memura mukavemet” gibi 11 suçtan kaydı olduğu, C.M.T’nin ise “hayasızca hareket, kasten yaralama” suçlarından 8 kaydı bulunduğu bildirildi.

BİR KİŞİ TUTUKLANDI

Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada da İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünden alınan rapor doğrultusunda C.M.T. adlı kadının kendisini beden ve ruh bakımından savunamayacak durumda olduğuna ilişkin kuvvetli şüphe bulunduğu aktarıldı.

Bu nedenle erkek şüpheli Ö.K. hakkında “cinsel saldırı ve hayasızca hareketler” suçlarından soruşturma yapıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, şüphelinin tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği kaydedildi.

Hakimliğe sevk edilen şüpheli Ö.K. üzerine atılı suçlardan tutuklandı.

Açıklamada, C.M.T. hakkında da “hayasızca hareketlerde bulunma” suçundan soruşturma başlatıldığı, ilgili kanun kapsamında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınması hususunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden karar talep edildiği vurgulandı.

Kadın şüpheli C.M.T. savcılığın talebi üzerine hastanede gözlem altına alındı.

‘DANS EDİYORDUK’

Şüphelilerden C. M. T.’nin ilk ifadesinde “Biz dans ediyorduk” dediği, Ö. K.’nin ise suçlamayı kabul ettiği öğrenildi.

SAVCILIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli Ö.K.’nin nöbetçi sulh ceza hakimliğinde verdiği ifadesinde ise, “Olay sırasında tiner kullandığım için onun etkisi altındaydım. Mağdur yanıma gelerek benden bira istedi, akli dengesinin yerinde olmadığını bilmiyordum, normal şekilde davranıyordu. Ben zaten mahkumum, izinliyim, pişmanım ve tedavi olmak istiyorum. Serbest bırakılmamı talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

BANK ÜZERİNDE YATAN ŞÜPHELİ ŞİZOFRENİ HASTASI

Öte yandan, Başsavcılıkça, bank üzerinde uygunsuz vaziyette yatarken görüntülenen M.Ç. hakkında da yazılı açıklama yapıldı.

Beşiktaş ilçesi Bebek Sahili’nde 30 Mayıs’ta bank üzerinde tamamen çıplak vaziyette bulunan M.Ç. hakkında “hayasızca hareketler” suçundan soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü raporu doğrultusunda şüphelide şizofreni tipi akıl hastalığının bulunduğu aktarıldı.

Açıklamada, şüphelinin Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınması hususunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden talepte bulunulduğu ifade edildi.

Herkesin içinde cinsel ilişkiye girdiler! Bebek sahilinde tepki çeken görüntüye Valilikten açıklama

Bebek sahilinde uygunsuz görüntülenen şüpheliler hakkında karar… İfadeleri ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!