‘Bebek sahilindeki görüntüleri kim çektiyse provokasyon yapmaya çalıştı’

“Gerçekten izahı yok ama bence bu görüntüleri kim nasıl çekti ya da ele geçirdi ise sığınmacılarla ilgili çok tehlikeli bir provokasyon yapmaya çalıştı dün.”

featured

HaberTürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, Bebek’te iki kişinin cinsel ilişkiye girdiği ve bir erkeğin de çıplak güneşlendiği görüntülere ilişkin “planlı yapıldı” iddiasında bulundu. Yılman, “Bebek’teki görüntüleri kim nasıl çekti ya da ele geçirdiyse sığınmacılarla ilgili çok tehlikeli bir provokasyon yapmaya çalıştı dün” iddiasında bulundu.

Yılman yazısında şu ifadeleri kullandı:

Dün İstanbul Bebek’te yaşanmış olan rezaletten herhalde haberiniz vardır.

Benim henüz o görüntüler sosyal medyaya düşmeden önce haberim oldu.

İki video da aynı anda gönderildi tarafıma.

Ve şu ibareyle; “İşte Suriyelilerin son rezaleti! Güpegündüz herkesin içinde seks yapıyorlar ve bir diğeri de anadan üryan güneşleniyor! Neler oluyor bu ülkede!”

İnanamadım tabii izlediklerim karşısında.

Ben daha, “Mizansen mi acaba? Nasıl olur böyle bir şey?” diye düşünürken yarım saat sonra görüntüler sosyal medyaya düştü.

Ve çok kısa bir zaman içerisinde viral oldu.

Sanırım birçok kişiye eş zamanlı yollandı o görüntüler.

Ve takipçisi yüksek bazı sosyal medya kullanıcıları handikapa düşüp, görüntülerin sığınmacılara, Suriyelilere ait olduğu bilgisini paylaştı.

Sonrasında yazılıp çizilenler tam bir faciaydı.

Bazı hesaplar üzerinden Suriyelilere, sığınmacılara alenen saldırı çağrısı filan yapıldı.

Biraz zaman geçti aradan ve İstanbul Valiliği cinsel içerikli görüntülerdeki kişilerin Suriyeli, sığınmacı filan olmadığını, adamın uyuşturucu, çocuk istismarı, hırsızlıktan sabıkalı Türk, kadının ise benzer suçlar işlemiş Avrupa yabancı kökenli sapkın ruh hastası, çırılçıplak güneşlenin de akli dengesi yerinde olmayan meczup bir yurttaş olduğu bilgisini paylaştı.

Rezaletti görüntüler apayrı konu.

Gerçekten izahı yok ama bence bu görüntüleri kim nasıl çekti ya da ele geçirdi ise sığınmacılarla ilgili çok tehlikeli bir provokasyon yapmaya çalıştı dün…

Sakin olmamız lazım. Çok sakin hem de çünkü belli ki birileri, bu sorunun ülkenin şu an en tehlikeli fay hattı olduğunun farkında ve bu hattın kırılması için acayip sinsilikler yapıyor. Aman gaza gelmeyin arkadaşlar. Sakın! Bu fay kırılırsa çünkü hepimizi altına alır ve onarılması mümkün olmayan bir noktaya taşır. Lütfen dikkat!”

‘Bebek sahilindeki görüntüleri kim çektiyse provokasyon yapmaya çalıştı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!