Bekir Bozdağ’a ‘FETÖ’ suçlaması… Hüseyin Baş: Siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'a siyasi yasak girişiminde kritik duruşma bu sabah başladı. Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmada BTP lideri Hüseyin Baş hakkında savcılık makamı ceza talep etti

featured

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’a eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı FETÖ mensubu olmakla suçladığı iddiasıyla açılan dava, bugün Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Yeni Mesaj’ın haberine göre açılan davanın nedeni, BTP liderinin 29 Ocak 2022’de Trabzon’da ‘BENİM’ belgeselinin 3. Bölümü galası için düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı yapılmasıyla ilgili kullandığı ifadeler…

‘BOZDAĞ, FETÖ’NÜN FAALİYETLERİNE YAKIN BİR KİŞİ…’

Hüseyin Baş’ın sözleri şöyleydi:

“Adalet Bakanımız değişmiş. Kim geldi yerine? Bekir Bozdağ. Peki, Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz’dan sonra. Görevden alındığında hepimiz şunu demedik mi? Bu adam FETÖ’nün faaliyetlerine yakın bir kişi olduğu için herhalde görevden alındı, maksat buydu herhalde. Yerine kim geldi? Bugün en son Abdülhamit Gül vardı. Abdülhamit Gül’ü görevden alıp şimdi tekrar Bekir Bozdağ’ı göreve getirdiler. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz Bekir Bozdağ’a yanlış yaptınız, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yoktu, ya da şu anlamı vardır; sen bugün tekrar FETÖ’yle bağlarını güçlendiriyorsun.”

SAVCILIK CEZA TALEP ETTİ

Bugün görülen duruşma hakkında bilgi veren BTP lideri Hüseyin Baş X hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Savcılık makamı cezamızı talep etti, savunma için süre istedik, ikinci duruşmada karar verilecek. Tekrar ediyorum; siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor ama ben kimseye hakaret etmedim ve bunu herkes biliyor…”

Bekir Bozdağ’a ‘FETÖ’ suçlaması… Hüseyin Baş: Siyasi yasaklı hale gelmem isteniyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Savcilik bir ara da gidip bekiri sorustursun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!