Bekir Bozdağ’dan 81 il barosuna: Yeni düzenleme getiririz

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) tarifesinin iyileştirilmesi talebi ile eylem kararı alan barolara ilişkin yaptığı açıklamada “Siyasi hesaplaşma ruhuyla hareket edildiği takdirde burada yeni bir düzenleme yaparak vatandaşlarımızın memnun olacağı, avukatlarımızın da ‘Allah razı olsun’ diyeceği bir uygulamayı hayata geçirmekte tereddüt etmeyiz” dedi.

featured

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Barolar Birliği’nde düzenlenen 47. Baro Başkanları Toplantısı’nda 81 baronun ortak kararı ile CMK ücret tarifesinin iyileştirilmesi talebi ile eylem kararı almasına tepki gösterdi.

Bozdağ, “Siyasi hesaplaşma ruhuyla hareket edildiği takdirde burada yeni bir düzenleme yaparak vatandaşlarımızın memnun olacağı, avukatlarımızın da ‘Allah razı olsun’ diyeceği bir uygulamayı hayata geçirmekte tereddüt etmeyiz” ifadelerini kullandı.

Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de baroları siyasi mücadelenin parçası haline getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Barolar Birliği eğer siyasi parti gibi davranır, siyasi partilerin parçası, müştemilatı veya bir kısmı gibi hareket etmeye kalkarlarsa o zaman bizden baro muamelesi beklemesinler. Baroların siyasi hesaplarına avukat meslektaşlarımızın ve hukuki yardıma ihtiyacı olan darda ve zorda olan vatandaşlarımızın kurban edilmesine asla izin vermeyiz. Eğer bu konularda vatandaşları ve avukatları bahane ederek siyasi hesaplaşma ruhuyla hareket edildiği takdirde şunu çok net söylüyorum, burada yeni bir düzenleme yaparak bu konuda Türkiye’de vatandaşlarımızın memnun olacağı avukatlarımızın da ‘Allah razı olsun’ diyeceği yeni bir uygulamayı hayata geçirmekte tereddüt etmeyiz.”

Bozdağ, açıklamasını “Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adalet bakanıyım. Kanunlara uymak benim birinci ve asli görevimdir. Değil 81 baro, herkes imza atsa benden kanuna aykırı bir davranış konusunda adım atmamı kimse bekleyemez.” diyerek noktaladı.

Bekir Bozdağ’dan 81 il barosuna: Yeni düzenleme getiririz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!