Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın acil ihtiyaçlarını açıkladı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hataylı depremzedelerin acil ihtiyaçlarını Veryansın Tv Deprem Özel canlı yayınında açıkladı.

featured

VERYANSIN TV

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Veryansın Tv Deprem Özel canlı yayınına konuk oldu. Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayan Başkan Savaş, Hatay’daki arama-kurtarma faaliyetlerinin hız kazandığını belirtti. Ayrıca Savaş, Hatay’daki depremzedeler için acil ihtiyaçları paylaştı.

Savaş’ın sözleri şu şekilde:
2 bin ve üzerinde evde çökük var. Şu anda çok büyük bir kısmına dokunamadık. Kış şartları ve depremin ikinci gününün sonu doğru gelmemiz umutlarımızı gittikçe azaltıyor. Çünkü soğukta insanlar iki gündür hipotermiden hayatını kaybetmekle karşı karşıya. Büyük bir kısmı da hipotermi sonucu hayatını kaybetmiştir.

‘ÇADIR, BATTANİYE, KIŞLIK GİYECEK, YİYECEK’

Dün geceden itibaren yavaş yavaş artan şiddette arama-kurtarma çalışmalarımız hız kazandı. Gittikçe tabii yeni ekipler geliyor. Çok geniş alana yayıldığı için bizi çok zorluyor. Elektrik olmadığı için su da veremiyorsunuz. Doğal gaz yok. İnsanlar dışarda biçare şekilde bekliyor. Özellikle hem arama kurtarma ekiplerine hem de kış şartlarına uygun çadır, battaniye, kışlık giyecek, yiyecek, çocuk maması, çocuk bezi gibi ihtiyaçlarımız en üst seviyede.

Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın acil ihtiyaçlarını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!