Belediye meclisinde İstiklal Marşı skandalı… HDP’li üyeler: Okumak zorunda değiliz

Mersin'de, Akdeniz Belediyesi meclis toplantısında İstiklal Marşı'nı okumayan bazı HDP'li meclis üyeleri ile Cumhur İttifakı meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı. HDP'li meclis üyesi Nuriye Aslan "Biz burada İstiklal Marşı'nı okumak zorunda değiliz." ifadelerini kullandı.

featured

Meclis toplantısının haziran ayı ikinci birleşimi, Belediye Başkanı Mustafa Gültak başkanlığında belediyenin toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında okunan İstiklal Marşı’na bazı HDP’li meclis üyelerinin eşlik etmemesi, tartışmalara neden oldu.

Cumhur İttifakı meclis üyeleri, “Biz burada İstiklal Marşı’nı okumak zorunda değiliz.” ifadesini kullanan HDP’li meclis üyesi Nuriye Aslan’a tepki gösterdi.

Bunun üzerine söz alan Gültak, “İstiklal Marşı’nı okumak zorundasınız. O lafınızı şiddetle kınıyorum.” dedi.

‘ABDULLAH ÖCALAN BEBEK KATİLİDİR’

Tartışmalar sürerken HDP’li meclis üyesi Nevzat Baran’ın, konuşmasında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’la ilgili sözleri Cumhur İttifakı üyelerinden tepki aldı.

Baran’a tepki gösteren Gültak, “Abdullah Öcalan bebek katilidir, burada onu anamazsın. Bu nedir? Haddini bil. Öcalan’ı andığından dolayı kayıtlara geçsin, gereğini de yapacağız. Bununla ilgili yazıyı bana getirin hemen, gereğini yapacağız, hukuk kararını verir.” diye konuştu.

Gültak, toplantının ardından Baran hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Belediye meclisinde İstiklal Marşı skandalı… HDP’li üyeler: Okumak zorunda değiliz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. 12 Haziran 2022, 01:45

  Hiç bir devlet Anayasasına, bayrağına, kanun nizamına, demografik yapısına, kültürüne ve tarihine yönelik tehditlere, meydan okumalara izin veremez, vermemelidir. Türkiye’deki hain kontenjanı yüzde onu geçeli çok oldu.

 2. Fitne yuvasi bunlarin hepsi. Eleman kendi partisinde sivrilme derdinde muhtemelen. Maksat kutuplasma olsun. Su var ama, okumayacaksan okuma … git. Hazine yardimi alirken TC banknotlarini cebe koyarsiniz de mi.

 3. Bu bayrağın altında yaşıyorsan Seve seve olmazsa …… İstiklal marşını okuyacaksınız. Bu ve bunun gibi tipler acilen vatandaşlıktan çıkarılmalıdır.

 4. 80′ lerden önce yörük Türk yurdu olan Mersin’ in geldiği hale bak..Cumhur ittifakı tepki göstermişmiş..memlekete yigip vatandaşlık verdiğiniz Suriye’ liler yarın aynı şeyi söylediğinde ne yapacaksınız..

 5. Her evden bir oyda hdp ye diyen gazeteler ve gazetecilere kulak verenler biraz okuyun inceleyin bunlarin amaci ne vatanseverlermi ataturkcumu gercekten

 6. Atatürkçüyüm onun için de muhalifim ama tıpkı Ak-iktidar gibi “PKK teröristtir ama hdp, PKK değildir” diyerek kurnazca PKK’yı yasallaştıran Sarı Muhaliflerden değilim. Onun için de “hdp, PKK’dır diyen” Zafer partisine oy vereceğim

 7. 11 Haziran 2022, 13:20

  Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Bayrağını, İstiklâl Marşını tanımayanlar milletvekili oluyor, yönetici oluyor, belediye başkanı, bakan bile oluyor! Bunlar her kim olurlarsa olsunlar bırakın devlet kurumlarında görev almayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından bile otomatikman çıkarılmalıdırlar. Kimi her türlü ihanet içinde bulunacak, kimi vatana arsa, milletin hazinesine kasa muamelesi yapacak, kimimiz bu vatan için öleceğiz! Bayraklarla süslediğimiz sıvasız, yoksul evlerimizde vatan sağ olsun demeye devam edeceğiz. Ama bu ihanetler sürgit nereye kadar devam edecek sanıyorsunuz?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!