Belediye milletin parasıyla AKP’nin kirasını ödemiş

Bayrampaşa Belediyesi’nin AKP Bayrampaşa İlçe Örgütü’nün kirasını ödediği ortaya çıktı. Ayrıca CHP'li meclis üyesi Gökhan Dal, kirası ödenen bu gayrimenkullerden birinin, geçen sene kira sözleşmesi feshedilen TÜGVA'ya ait yurt olduğunu paylaştı.

featured

Bayrampaşa Belediyesi’nin dün gerçekleşen meclis toplantısında, belediyenin 2021 yılındaki faaliyetlerine dair çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

CEMAAT YURDUNUN KİRASI DA BELEDİYEDEN

Belediyenin 7 gayrimenkule toplam 895 bin 252 TL kira ödediğini paylaşan CHP‘li meclis üyesi Gökhan Dal, kirası ödenen bu gayrimenkullerden birinin, geçen sene kira sözleşmesi feshedilen TÜGVA‘ya ait yurt olduğunu paylaştı. 2021 yılında sözleşme feshedilene kadar belediye, yurt binası için 402 bin 247 TL kira ödemesi yaptı.

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre, belediye AKP Bayrampaşa ilçe örgütünün bulunduğu yerin de kirasını ödedi. Belediyenin, bazı ihalelerde belirlenen yaklaşık maliyetin üzerine çıkarken, Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda yapımı planlanan kütüphanede olduğu gibi iş bitmemesine rağmen ihaleyi alan firmaya hiçbir yaptırım uygulanmadığı da ortaya çıktı.

OLMAYAN FİRMAYA MİLYONLUK ÖDEME

İhalelerle ilgili bir diğer çarpıcı husus da adresi bile olmayan bir şirkete 1 milyon 670 bin TL’lik ödeme yapılması.

İlgili şirket Özde Çelik İnşaat. İhaleyi alan şirketin ticaret odasındaki kayıtlarında belirtilen adresi, belediyenin Türk İslam Sanatları Merkezi’nin bulunduğu yer. Bu adreste böyle bir firma yok. Belediyenin kira aldığı firmalar arasında da bu şirket bulunmuyor.

Belediye milletin parasıyla AKP’nin kirasını ödemiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!