Benzine büyük zam yolda

Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 1,30 ile 1,55 TL arasında zam geleceği belirtildi. Öte yandan Aksaray'da bir vatandaş zamlara "Akaryakıt almaya mı geliyoruz, vergi dairesine mi geliyoruz bilmiyoruz." diyerek tepki gösterdi.

featured

Motorine gelen zammın ardından benzinde de fiyat artışı bekleniyor. Artışın salı günü devreye gireceği belirtildi.

Halk Tv’nin haberine göre; hem petrol fiyatlarındaki artış hem de Türkiye’nin referans aldığı benzin piyasasındaki artışla birlikte litre başına 1,30 ila 1,55 TL arasında zam geleceği ileri sürüldü.

16 Temmuz’da kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı 2,52 TL’den 7,52 TL’ye çıkarılmıştı. 16 Temmuz Pazar günü itibarıyla İstanbul Avrupa Yakasında benzin fiyatları 34,01 TL’ye tırmanmıştı. 25 Temmuz’da benzine 2 TL’lik bir zam daha gelmişti.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

ANKA’nın haberine göre; Aksaray’da benzin almaya giden vatandaşlar, akaryakıta gelen zamlara tepki gösterdi.

Metin İçli, “Depo doldurmaya korkar olduk. Akaryakıt almaya mı geliyoruz, vergi dairesine mi geliyoruz bilmiyoruz. Araba ile bir yerlere gitmek artık lüks oldu. Bundan sonra ya tabana kuvvet deyip yürüyeceğiz ya da eski usul eşeğe ya da ata bineceğiz. Gerçekten bunun önüne geçilmeli. Yetkililerin bunun önüne geçmeleri gerekiyor. Hani nereden fiyat kurtarabiliriz diye bakıyoruz. Bugün yarına göre ucuz, her gün bir zam geliyor” dedi.

Hakan Bozkurt ise “Normal ya devletimiz sağ olsun, yapacak bir şey yok” ifadesini kullandı.

Benzine büyük zam yolda

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!