‘Berat Albayrak ekonomi yönetimine tamamen hâkim’

featured

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, ‘Berat Albayrak ekonomi yönetimine tamamen hâkim. Yönetimini getirmekle kalmadı, ekonomi politikalarını da kurgular durumda. Merkez Bankası Başkanı operasyonunu da Berat Bey yaptı’ iddiasında bulundu.

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomi yönetimine tamamen hakim olduğunu söyledi.

Usta, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve geçen hafta Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nurettin Nebati’nin iki bakanlığa getirildiğini hatırlatarak, “Berat Albayrak ekonomi yönetimine tamamen hâkim Yönetimini getirmekle kalmadı, ekonomi politikalarını da kurgular durumda. 128 milyar doların heba edilmesi, Berat Albayrak ve ekibinin marifeti.” dedi.

Karar’dan Taha Akyol’a konuşan Usta, şunları söyledi:

“Merkez Bankası Başkanı operasyonunu da Berat Bey yaptı. Enerji Bakanı, SPK ve BDDK başkanları zaten onun daha önce getirdiği kişilerdi.

Berat Albayrak’ın Türkiye ekonomisine verdiği zararın boyutu tahminlerin ötesinde yüksektir. 128 milyar doların heba edilmesi, Berat Albayrak ve ekibinin marifetidir. Albayrak Hazine bakanı olduktan sonra sadece bütçe borçlanmasında yanlış bir strateji takip etmesinden kaynaklanan ilave maliyet 1,3 trilyon liradır.”

‘Berat Albayrak ekonomi yönetimine tamamen hâkim’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!