Beşar Esad’dan 11 yıl sonra bir ilk

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve eşi Esma Esad, çocuklarıyla birlikte 11 yıl aradan sonra ilk defa Halep'i ziyaret etti.

featured

Suriye devletine ait haber ajansı SANA, Beşar Esad‘ın “Kurban Bayramı namazını Halep kentindeki Sahabi Abdullah bin Abbas Camisi’nde kıldığını” ve Esad’ın Suriyelilerin ve askerlerin bayramını kutlayan bir mesaj yayınladığını bildirdi.

Esad’ın Halep ziyaretinin fotoğrafları Suriye Devlet Başkanlığı’nın resmi Facebook sayfasında paylaşıldı.

Eşi Esma ve iki oğluyla Halep sokaklarını gezen Beşar Esad, kent pazarında yürüyerek, halkla sohbet etti.

Suriye’de en önemli tarihi İslam eserlerinden biri olan Emevi Cami’ni de ziyaret eden aile, caminin restorasyonu hakkında bilgi edindi.

Suriye’deki karışıklığın en yoğun hissedildiği şehir olan Halep’in tamamı ise Şam yönetimi kontrolünde değil. Halep’in bazı bölgelerinde Ankara destekli gruplar yer alırken, omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye dayandıran ve sırtını ABD’ye dayayan Suriye Demokratik Güçleri de bölgede Türkiye’nin itirazlarına rağmen bulunuyor.

Beşar Esad’dan 11 yıl sonra bir ilk

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 ay önce

  vay gavur vay. adamda ne cuppue var ne sakal esı turbansız basını bıle ortmemıs. cocuklara bak sakal makal tekke yok.paardon surıye laık bır ulkemıydı?!!!!

 2. 1 ay önce

  Bizim adilerde kasaplari abd nin ipiyle kuyuya inip din kardesimiz dedikelrine kalleslik yapiyorlar. pkk ya müttefigimiz diyen abd ile suriyeyi kan gölüne cevirdiler. Allah bu bir sekilde ilahi adalet yerine gelecektir bir gün.

 3. 1 ay önce

  En üstteki resimde, Esad efendi, karısı ve çocukları halkımızın, baş örtüsüne, sakala, takkeye, fese vs aşırı tepki gösteren kesimi tarafından çok beğenilecektir, buna eminim. Fakat, yüz ifâdelerine bakarsanız tebessüm eden kimse yok, sanki yürüyüşü zorla yapıyorlar. Babalarının kâtil olduğunu bilen fakat kendisinden kaçıp kurtulamayan batılı sitilinde giyinmişlerin bir âile fotoğrafı. Sembollerin hayrânı olan halk kesimimiz Esad âilesinin layik ve “Atatürkçü” gibi görünüşünü çok beğenmişlerdir ve baş örtülü kadınlarımıza bu resmi gösterip Sûriyeliler kadar olamadınız demek için can atıyorlardır herhalde.

  • 1 ay önce

   Yok sakal, Yok başörtüsü…
   Ne güzel senaryo yazmışsınız…
   Bu tip senaryoları yazıp, sonra mağdur edebiyatı yapmak en iyi yaptığınız iş zaten..
   Bu arada, memleketini savunan insana katil denmez.
   Katil, Amerika ve onun uşağı Natoya uşaklık edenlere denir.
   Ayrıca, Sakalı bırakıp, din sömürüsü yapanlara, kuran kurslarında çocuklara tecavüz edenlere karşıyız. Bunlara ses çıkaramayıp “Şeyhlerinin” ipine tutunarak ahiretini yakanlar bu durumu anlamaz..

 4. 1 ay önce

  Birisi, Esad’ın ziyaret ettiği camide namaz mı kılacaktı ne ?

 5. 1 ay önce

  Suriye’deki yangını çıkartanların Emevi Camisi’nde namaz heveslerini anımsadım birden. İbretlik haber ve görüntüler.

 6. 1 ay önce

  Ülkeyi kendisinin yönetmediği nasıl belli.. Nasıl vereceksiniz abd nin kölesi olupta o kadar halkına zulüm edip dökülen kanların bebeklerin hesabını

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!