Eski Beşiktaş Belediyesi yönetimine rüşvet operasyonu: Murat Hazinedar gözaltına alındı

Eski Beşiktaş Belediyesi yönetimine 'çıkar amaçlı örgüt kurma', 'rüşvet alma', 'irtikap' gibi suçlardan operasyon düzenlendi. Hakkında gözaltı kararı verilen eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın da olduğu 17 şüpheli gözaltına alındı.

featured

Eski Beşiktaş Belediyesi yönetimine çıkar amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet, irtikap suçlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, eski Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi, Rıfat Örnek ile zabıta müdürü Selçuk Bartınlı’nın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

MURAT HAZİNEDAR, KASTAMONU’DA GÖZALTINA ALINDI

Hakkında gözaltı kararı olan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yakalandı. Hazinedar’ın soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

ESKİ BAŞKAN YARDIMCILARI DA GÖZALTINDA

Operasyonda Beşiktaş eski belediye başkan yardımcıları Rıfat Örnek ile Hüseyin Avni Sipahi, mevcut zabıta müdürü Selçuk Bartınlı ve halen görevde bulunan zabıta memurlarının da aralarında bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı.

O

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Operasyona mevcut belediye yönetiminden açıklama geldi. Açıklamada, “Bugün çeşitli basın yayın organlarında “Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon” başlıklı bazı haberler yer almaktadır. Bu haberler 2014 ve 2018 yılları arasında başlatılan bir sürece ilişkin olup, belediyemizin mevcut yönetimi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamanın devamında ise “Belediyemiz tüm yöneticileri ve birimleri ile görevinin başındadır. Yasalara, mevzuata ve hukuka uygun bir şekilde Beşiktaş halkına hizmet sunmaya devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Eski Beşiktaş Belediyesi yönetimine rüşvet operasyonu: Murat Hazinedar gözaltına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. Adamın yüzünden Cemaat akıyor.
  Bildiğin şakirt.

 2. 2 ay önce

  Bu karar bir gıda ürünü olsaydı tarihi çoktan geçmiş olurdu. Yine iyi ben daha da uzar bu karar diye düşünüyordum

 3. 2 ay önce

  parti ayırt etmiyorum, hangi insan halkın malını parasını yolsuzluk rüşvet ve hırsızlık ile çalıyorsa ALLAH belasını versin onlara destek verenlerinde belasını versin. dünya ve ahirette tüm belalar onları bulsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!