Beşiktaş stadının adı değişiyor… Siyah beyazlıların kasası dolacak

Vodafone ile olan stadyum isim sponsorluğu anlaşması sona eren Beşiktaş, Qatar Airways ile görüşmelere başladı. Tarafların anlaşması durumunda siyah-beyazlılar, 5 yıl içerisinde 250 milyon dolar kazanacak.

featured

Vodafone ile sezon sonundan itibaren sözleşme yenilemeyecek Beşiktaş’ta stat isim sponsorluğu için görüşmeler tüm hızıyla yürütülüyor. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin bizzat yönettiği görüşmelerde, siyah-beyazlılar Qatar Airways ile masaya oturdu.

Türk lirasındaki değer kaybı sonrası Türkiye’den parsel parsel kurumları satın alan Katarlılar, son yıllarda spora da el atmıştı.

Daha önce Trabzonspor’un stadyum açılışında Katar emirinin fotoğrafı asılmış, Trabzonspor’un Katarlılara satılacağı iddia edilmişti. Katar merkezli QNB Trabzonspor’a sponsor olurken, şimdi hedefte Beşiktaş var.

Fanatik’te yer alan habere göre, Çebi, Katar Hava Yolları yani Qatar Airways şirketinin CEO’su Akbar Al Baker ile temaslarını sürdürüyor. Anlaşma imzalanması halinde Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmış olacak.

BEŞİKTAŞ 250 MİLYON DOLAR KAZANACAK

Tarafların el sıkışması halinde Siyah Beyazlı ekibin, 5 yıl içerisinde kazanacağı ücret 250 milyon dolar olacak. Sponsorluk anlaşması, stat ismini kapsayacak. Katar merkezli global havayolu şirketi, 100’ün üstünde uçak filosu ve uçuş noktası İle dünyanın önde gelen havayolu şirketleri arasında yer alıyor.

Beşiktaş stadının adı değişiyor… Siyah beyazlıların kasası dolacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 hafta önce

  Rezillik stadın adı inönü stadıdır. Üç kuruş için ismini satan kulüp Türk takımı olmaz . Stadın adı İnönü olarak değiştirilmelidir. Rahmetli süleyman seba az parayla büyük kulübü yarattı. Geçmişine bakın kulübün hakkı yeten dr vedii çengel hüseyin niko kovi tuğrul yusuf yokluk içinde büyük başarılar kazandı kalpleri cumhuriyet beşiktaş diye atıyordu. Para için satılan takımın ruhu yoktur başarıda gelmez

  • Seba başkan zamanında futbol endüstrisi çok farklıydı, şimdi para olmadan şampiyonluk hedefleyen takım yapmak çok daha zor. 3 kuruş dediğin para 250 milyon dolar! Hayatında 250 lira verdin mi klübe böyle işkembeden atıyorsun?

   Cevapla
 2. 4 hafta önce

  Çok tuhaf bir toplum olduk. Bir yandan spor karşılaşmalarında İzmir Marşını ya da Onuncu Yıl Marşını hançeremiz yırtılırcasına coşkuyla söylüyoruz, öbür yandan stadyumların geleneksel isimlerinin şirket isimleri ile değiştirilmesini, asırlık kulüplerimize yabancıların ortak olmasını gayet doğal karşılıyoruz. Şizofreniye varan bir kafa karışıklığı içindeyiz. Oturup yemek yediğimiz mekanların isimlerinin yabancı isimler olması bizi rahatsız etmiyor, daha önce adını bile bilmediğimiz yabancı yemeklere güzelim Türk mutfağını feda ediyoruz ama Mahir Ünal Türkçemiz aleyhinde konuştuğunda klavye delikanlısı kesiliyoruz. Aklımızı başımıza toplamamız şart. Bu gidiş, gidiş değil. İdeolojik netleşme şart derken kastettiğimiz budur.

 3. Beşiktaş’ın borcu son açıklanan rakamlara göre 4 milyar 900 milyon 612 bin 642 lira buda güncel dolar kuruyla 269.294.985,00 ABD Doları yapıyor. Kazanacağımız para 5 yıl içerisinde 250 milyon dolar borcu kapatma yolunda iyi bir adım olacaksa bu sponsorluk için 5 yıl düşünülebilir. Fakat futbol kulübümüzün bu noktaya nasıl geldiği büyük muamma Süleyman SEBA gibi bir başkandan sonra Beşiktaş’ın borçlar içinde yüzüyor olmasını aklımız kabul etmiyor taraftar olarak bu paraların nereye gitmiş olduğuna dair net bir açıklama yok 100 yıldan daha uzun süredir var olan Beşiktaş’ımızın stadının adının Efsanelerimize ayrılması gerektiği düşüncesindeyim her şey para değil. Hakkı Yeten , Şeref BEY ve Süleyman SEBA ve daha nice efsanelerimize saygıyla…

 4. 4 hafta önce

  ıyı artık ıskartaya cıkmıs ne kadar dınazor varsa dısarıdan getırıler .

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!