Beşiktaş’ın eski golcüsü Carew’e hapis şoku…

Norveçli eski golcü John Carew, ülkesinde vergi kaçırmaktan 14 ay hapse mahkum edildi. Valerenga, Beşiktaş ve Aston Villa formalarıyla hatırlanan 43 yaşındaki Carew'in başı belada

featured

Norveç gazetesi VG’nin haberine göre, 43 yaşındaki eski futbolcu John Carew’in, yurt dışında yaşadığı gerekçesiyle gelirini Norveç’e bildirmediği ve bu nedenle 14 ay hapis, 52 bin dolar da para cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Oslo Bölge Mahkemesi’nden yapılan açıklamada, Carew’in yurt dışında yaşadığını beyan etmesine rağmen, 2014-2019 yılları arası olmak üzere her yıl 183 günden fazla Norveç’te kaldığının tespit edildiği ve bu yüzden eski oyuncuya ağır vergi cezası verildiği kaydedildi.

BEŞİKTAŞ’A PARA KAZANDIRMIŞTI

John Carew’in avukatı Reiss Andersen’de Carew’in suçlamaları kabul ettiği ve kanunları bilmediğinden dolayı böyle bir hata işlediğini ve durumu düzeltmek istediğini söyledi.

Carew, 2004-2005 sezonunda Beşiktaş forması giymişti. Beşiktaş’a 3.5 milyon Avroya transfer edilen Norveçli yıldız bir sezon sonra 7 milyon Avroya Lyon’a satılmıştı.

Beşiktaş’ın eski golcüsü Carew’e hapis şoku…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!