Beştepe’den ‘dolar’ itirafı

featured

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, ‘Kurdaki harekete daha erken müdahale edilebilirdi. Orada geç kalmışlık var mı, elbette olabilir’ dedi.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, gündemdeki gelişmeleri değerlendirmek için Bloomberg HT yayınına katıldı.

Kura daha erken müdahale edilebileceğini kaydeden Aşan şunları söyledi:

“Kurun 20-30 liralara gideceğini öngörerek elbette bir model ortaya çıkmaz. Kurdaki hareket öngörülebilir değildi, yine de daha iyi yönetilebilinirdi. Kur kendini buraya atmadan önce daha erken müdahale edilebilirdi. Orada geç kalmışlık var mı, elbette olabilir. Devlet tarafında bundan daha hızlı davranmak mümkün değil. Devlet kontrolü fazla bir mekanizma.

Önümüzdeki haftalarda Türk lirası tasarruf sahibini güvence altına alan birkaç ürün daha duyabilirsiniz.

2008-2009’dan sonra düşük kurla gidince kalıcı diyebileceğimiz bozukluklar oluştu. 2012-2019 döneminde ara malında dört puanlık gerilememiz var.

Çok hızlı bir hizmet sektörü büyümesi yaşadık. Faktör verimliliğini düşüren bir unsur da bu oldu. Bu ivmenin faktör verimliliğinde bizi ileriye götüreceğini düşünüyorum.”

Beştepe’den ‘dolar’ itirafı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 11 ay önce

  Her şeyi çok güzel bilirsiniz, zamanında müdahale etme de eksiğiniz olabilirmişmis. Bak oda kesin değil yani. Etliye ve sütlüye dokunmadan algı böyle yaratılır. Ancak şu var, 19 sene oldu, yiyen bulunur mu onuda seçim vakti göreceksiniz.

  Cevapla
 2. 11 ay önce

  20 yıldır sizin beceriksizlikleriniz, hatalarınız, liyakatsizliklerinizden kaynaklı ne kadar para kaybettiysek, hepsini tek kuruşuna kadar geri alacağız. En başta RTE’den. AKP genel başkanı, Cumhurbaşkanlığı koltuğundan indiği gün, aynı anda iflas da edecek.

  Cevapla
 3. 11 ay önce

  Kurun o fiyatlara kaniksanidigini göstermiş oldunuz. Şundan 3 ay önce 20 liraya çıkacak deseler insanlar gülüp geçerdi. Neyse her attığınız yeri kurutuyorsunuz

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!