Beylikdüzü’nde 2 yaşındaki bebeğe cinsel istismar iddiası… Başsavcılıktan açıklama

Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne, 6 Eylül'de 'Balkondan düştü' denilerek getirilen 2 yaşındaki bebek, yaşamını yitirdi. Bebeğin vücudunda cinsel istismar bulgularına rastlanmasından dolayı cenaze otopsiye gönderildi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada cinsel istismar şüphesi ve iddiaları da dahil olmak üzere kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

featured

Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne, 2 yaşındaki bebeğin ‘balkondan düştü’ beyanıyla getirildikten sonra bebeğin vücudunda istismar bulgularına rastlanması Türkiye’nin gündemine oturdu.

Bebeğin ailesinin hastanedeki tavırları ve doktorlara sarf ettikleri sözler şüphe uyandırdı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre bebek hastaneye ilk geldiğinde yazılan raporda “2 yaşındaki çocuk evinin balkonundan düşme beyanıyla acil servise getirildi. Gelişinde nabız ve tansiyon alınamadı. Yüzü soluk ve siyanoze görünümde idi. Genel durum kötü, bilinç kapalı. Göğüs havalanmıyor” ifadesi yer aldı.

Öte yandan muayene raporunda ise “Cilt soluk görünümde, perianal bölgede hasar mevcuttu” ifadeleri yer aldı.

Bebeğin ilk muayenesini yapan doktor, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, ailenin bebeği akşam vakti getirdiğini belirterek, “Muayeneyi yapan ilk doktorum. Çocuk geldiğinde yaşamıyordu. Erkeklerden bir tanesi bana ‘rapora düştü yaz’ dedi. Ben durumun şüpheli olduğunu izah ederken erkeklerden biri ‘Hocam ne gibi şüpheler?’ dedi. Açıkça belirttim ve o da ‘Biz biliyoruz onları. Düştü, ondandır o’ dedi bıyık altından gülerek” ifadelerini kullandı.

Dışarıda yaklaşık 50 kişilik kalabalık olduğunu söyleyen doktor, bebeğin annesini de gördüğünü ve bebeğin ölüm haberini verdiğinde ağlayan tek kişinin annesi olduğunu belirtti.

Bebeğin hastaneye düşme beyanıyla getirildiğini anlatan doktor, “Düşme hikayesi var ama görünen bir düşme bulgusu yok. Bebeğin vücudunda yara, çizik, kan yoktu. Bezi tertemizdi. Bezini açalım bir dedik. Kanımız dondu, şok olduk. Meslek hayatımda ilk defa böyle bir şeye şahit oluyorum” dedi.

Düşme vakalarında genelde morluk, iç kanama veya yaralanma bulgularının olduğunu söyleyen doktor, bebekte bu bulguların olmadığını ancak istismar bulgularının uzun sürenin sonucunda oluşan bulgular olduğunu belirtti.

‘SADECE ANNEYİ FERYAT EDERKEN GÖRDÜM’

Kalabalığın arasında sadece annenin feryat ettiğini ve kendini yerlere attığını söyleyen doktor, “Ben karar mercii değilim ancak kalp masajı yapılırken hiçbir erkekte gram üzüntü görmedim. Hastanedeki çalışanlardan birisi de benim yanıma gelip şu cümleleri kullandı; “Hocam kendi aralarında ‘fasulye sırığına düştü’ deyip gülüşüyorlar” diye konuştu.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada E.Y.’nin ölümü sonrasında derhal harekete geçilerek aynı gün soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada “6 Eylül günü yüksekten düşme sonucu Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne getirilen ve yapılan tıbbi müdahaleye rağmen vefat eden iki yaşındaki kız çocuğu E.Y. nin ölümü ile ilgili olarak Başsavcılığımızca derhal aynı gün soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda çocuğun ailesi, akrabaları ve komşuları ile olayı gören şahıslar, ayrıca ilk tıbbi müdahaleyi yapan sağlık ekibinin beyan ve ifadeleri alınmıştır. Çocuğun yaşadığı konutta olay yeri inceleme ekiplerince detaylı inceleme ve delil tespitleri yapılmıştır. Ölen çocuğun Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde Nöbetçi Savcılığımızca adli tabip nezaretinde adli ve ölü muayene işlemi yapılmış, cinsel istismar şüphesi ve iddiaları da dahil olmak üzere kesin ölüm sebebini tespit edilerek ayrıntılı otopsi raporu tanzim edilmesi için cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Adli Tıp Kurumundaki inceleme ve raporlama işlemi devam etmektedir. Soruşturma hakkında Sulh Ceza Hakimliğinden gizlilik ve kısıtlama kararı alınmış olup, Soruşturma; küçük çocuğun ölümüne ilişkin tüm iddia ve şüpheler, her yönü ile titizlikle araştırılmak suretiyle gizli olarak sürdürülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Beylikdüzü’nde 2 yaşındaki bebeğe cinsel istismar iddiası… Başsavcılıktan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bu ne yahu? İnsan denir mi size?

    Cevapla
  2. 3 ay önce

    50 kişilik kalabalık ve üzülen, ağlayan tek insan bebeğin annesi ..

    Eğer bu haberin aslı doğru çıkarsa, bana da o elli adet insan bozması yarattığı bulmak boynuma borç olsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!