Beyoğlu’nda kendini yakan kişiyle fotoğraf çektiren kadın konuştu

Beyoğlu Galata Kulesi yakınında üzerine yanıcı madde dökerek kendisini yakma çalışan kişinin hastanedeki tedavisi sürerken, öncesinde şahısla fotoğraf çektiren kadın ile yangın tüpüyle müdahale eden esnaf konuştu.

featured

Dün akşam akşam Galata Kulesi yakınında üzerine döktüğü yanıcı maddeyle kendisini yakma teşebbüsünde bulunan ve Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi süren A.C.T.P’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olayın gerçekleştiği yerdeki bir büfede çalışan Gökhan Özdemir, kendisini yakmaya çalışan kişiyi gün içinde çevrede yürürken gördüklerini anlattı.

Üzerinde siyah bir kostüm olan şahsın, yüzünün de gözükmediğini belirten Özdemir, olayı şöyle anlattı:

“Sonra uzaktan ateşle geldiğini gördük, tam dükkanın önünde yanmaya başladı. İlk önce illüzyon gösterisi sandık, müdahale etmedik, ateşin sönmesini bekledik. Biraz bekledikten sonra adeta ateş topuna döndü. Dizlerinin üzerine çöktü ve yandığını fark ettim. Panikle beraber ortalık bir anda karıştı. Yangın tüpünü alarak dışarı çıkıp müdahale ettim. Alevleri söndürdüm ve ambulans gelip götürdü.”

 

‘PERFORMANS SANATÇISI SANDIM’

Yaralı A.C.T.P. ile olay öncesinde çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşan Gülşah Karlıova, bu kişinin performans sanatçısı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Şahsın yürürken kimseyle konuşmadığını ancak gelen fotoğraf isteklerini geri çevirmediğini belirten Karlıova, “Ben performans sanatçısı olduğunu düşündüğüm için fotoğraf çektirdim. Hiçbir şüpheli tavırları yoktu ancak insanların yanına gelerek onu fark etmelerini ve fotoğraf çekmelerini istiyor gibiydi. Ben şaka yaptım, yüzünü bile açtım. Mavi gözlüydü, donuk bir ifadesi vardı.” diye konuştu.

Karlıova, olayın kendisinin oradan ayrıldıktan sonra gerçekleştiğini belirterek, “Öğrendiğimde çok kötü oldum. Hatta sosyal medyada paylaştığım fotoğraflarımı kaldırdım. Gerçekten travma sebebi. Normal bir performans sanatçısı sandım ve sonra böyle bir şey öğrendim. Çok kötü bir durum.” dedi.

DAHA ÖNCE DE KENDİSİNE ZARAR VERMİŞ

Sabah’tan Tolga Yanık’ın haberine göre, A.C.T.P., Konya’nın Karatay ilçesinde kayıtlı görünüyor. A.C.T.P., Konya’nın Meram ilçesinde ikamet ediyor. 28 yaşındaki A.C.T.P.’nin Organize Sanayi Bölgesinde bir alüminyum fabrikasında işçi olarak çalıştığı ancak yaklaşık bir yıl önce işinden ayrıldığı öğrenildi.

A.C.T.P.’nin daha önce de birçok kez kendisine zarar veren girişimlerde bulunduğu ve kendisine zarar veren girişimleri, hal ve hareketleri nedeniyle ailesi ile geçimsizlik yaşadığı belirtiliyor. Ailesi’nin psikolojik tedavi görmesi gerektiğini savunduğu ancak A.C.T.P.’nin bu talebi birçok kez reddettiği söyleniyor.

Pekpak’ın, psikolojik sorunlarının yanı sıra ‘hırsızlık, mala zarar verme’ gibi birçok suçtan kaydı olduğu da belirtiliyor.

thumbnail
İlişkili Haber

Galata Kulesi önünde bir vatandaş kendini ateşe verdi!

Beyoğlu’nda kendini yakan kişiyle fotoğraf çektiren kadın konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!