İstiklal’deki terör saldırısına ilişkin 17 kişi tutuklandı

Beyoğlu'ndaki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashır'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli, sevk edildikleri hakimlikçe tutuklandı.

featured

Beyoğlu’ndaki bombalı saldırıya ilişkin gözaltına alınan terörist Ahlam Albashır’ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli, tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 49 şüpheli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında görevli 29 Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulandı.

İfade işlemlerinin ardından savcılık, 49 şüpheliden Ahlam Albashır’ın da aralarında bulunduğu 17’sini ”devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak”, “kasten öldürme”, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kasten öldürmeye yardım” suçlarından tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk etti.

Şüpheliler, sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Savcılık, 3 şüpheliyi adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk ederken, diğer 29 şüphelinin sınır dışı edilmesine karar verildi.

thumbnail
İlişkili Haber

Taksim’deki terör saldırısında tutuklanan 6 kişinin ifadeleri ortaya çıktı

İstiklal’deki terör saldırısına ilişkin 17 kişi tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    niye sinir disi ediyorsunuz alel acele? Yermi yok, 10 milyon siginmaci girmis. Bu mudur yani? Atin iceriye, tutun, bir sene sonra alakalari yoksa sinir disi edersiniz. Daha once de soylemistim, sorun savci ve hakim ayagi. Allah bildigi gibi yapsin hepinizi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!