Bi susun!

featured

Çiğdem Bayraktar Ör yazdı…

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu “Sizin yüzünüzden bu ülkede 24 yıl boyunca Kuran okumak, Allah demek yasaklandı. Bu ülkede sizin iktidarınızda 1930-1950 yılları arasında 20 yıl boyunca imam, din görevlisi yetiştirilmedi. 18 yıl boyunca İslam’ın şiarı Ezan-ı Muhammedi’nin okunması yasaklandı, ezan okuyanlar ya hapse atıldı ya da ağır para cezalarına çarptırıldı.” dedi.

AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Yarım asır hizmet nedir görmemiş, çeşitli spekülasyonlarla oyalanmış ve açlık sınırında yaşatılmış bir millet 2002’den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle yerini bilmiş ve refaha ermiştir.” dedi.

AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, “Milli Mücadele tarihi Mustafa Kemal’in sonradan açık ettiği düşünce ve siyasi tutumu baz alarak yazılamaz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, “Küresel emperyal yapı saldırmaya devam ederse büyük Türk milleti Misak-ı Milli sınırlarına döner.”

Dünyada üniversite sıralamaları, mutluluk endeksleri, zenginlik ve servet ölçümleri var da saçmalama tespitinde henüz nicel bir veri tabanı oluşturulmadı. Eğer böyle bir şey bir gün yapılırsa eminim yukarıdaki zat-ı muhteremler başta olmak üzere iktidarın birçok kişisi bu listeye şanlı namzetler olabilir.

Kavuncu; “Allah demek yasaklandı”, demiş. Hangi ülkeden bahsediyor acaba? Allah demek hiçbir zaman yasak değildi ama “hırsızlık” yasaktı, “yalan söylemek” günahtı mesela… Dinden anladığımız da farklıydı. Kaldı ki; “Din ve Ahlak Bilgisi” dersinin ikinci kısmını oluşturan “ahlak” anlayışı da başkalaştı. Geçenlerde haberlere düşen ‘bayrak öpüp kasayı soyan hırsızın’ beş saniyede yansıttığı gibi bir ahlak anlayışı bir zamanlar çok kötüydü. Ama şimdi gayet muteber. Yani o eski Türkiye daha ahlaklı, daha şerefliydi.

Yurdunuseven, bedbaht ülkemiz için “2002’den sonra yaşanan değişim ve gelişimlerle yerini bilmiş ve refaha ermiştir”, demiş. “Refaha ermiştir” sözünü ederken çöpten ekmek toplayanları unutmuş. “Türkiye yerini bilmiştir”, dediği için ise “Küresel Organize Suç İndeksi”nden bahsetmeli biraz. Burada yer almış Türkiye mesela. Öyle etten püften bir araştırma değil bu; BM üyesi 193 ülkede iki yıl süren bir çalışma. Yerimizi hatırlatalım Yurdunuseven arkadaşa; Türkiye 1-10 puanlık skalada 6,89 puanla 193 ülke arasında 12. sırada yer alıyor. 46 Asya ülkesi arasında 5. sırada. Rapora göre; insan kaçakçılığı başta olmak üzere küresel suç örgütleriyle mesafe koyamıyormuş Türkiye. Ayrıca; yasadışı silah, petrol ve altın ticaretinin yaygınlaştığına vurgu yapılıyor. Sıkı durun: Eroin için işlek bir geçiş noktası konumuna ilerlemişiz. Ne yükselme ama! Mafya ve devlet ilişkisine de dikkat çekiliyor ayrıca. Buraya üç nokta…

Yüce Mustafa Kemal’i ağzına alırken bir daha yutkunması gereken Aktay’a gelince… AKP Genel Başkan Danışmanı, “Millî Mücadele hareketinden sonra olanlar bu ülkenin trajedisidir”, demiş muazzam (!) bilgi dağarcığıyla. Güya Aktay’a göre Kurtuluş Savaşı başörtüsü için başlatılmış. Şöyle demiş: “Millî Mücadele hareketinin öncüsü konumundaki ulema itibarsızlaştırılarak toplum dışına itilmiş, uğruna Kurtuluş Savaşı başlatılan başörtüsü aşağılanmıştır.” Bunu derken milli mücadeleye karşı fetva veren, “Kadere razı olun!” çağrısı yapan ulemayı her nasılsa atlamış. “Vatan mevzu bahisse gerisi teferruattır”, sözünü de işitmemiş olacak ki koskoca bir varoluş destanını son derece basite indirgemiş, “O gün Kurtuluş Savaşı’nda muhafazakâr kesimden başkası mı vardı?” diyecek kadar da ileriye gitmiş. “Anadolu halkı için bir toprak parçasını vatan kılan şey tamamen o toprağa atfedilen İslami anlamdı”, sözünü sarf etmesi binlerce yıllık Türk tarihini 9.yy’dan başlatmaktır. Vatanı; içindeki her şeyiyle, her değeriyle birlikte savunmuş Milli Mücadelecilerin ana motivasyonunu ise hiçe saymış: Özgürlük ve bağımsızlık savaşını.

Ah.. Yiğit Bulut… Her şeyi yüklenen “I-cloud”… Yağmış, yağdırmış yine. 2014’te yazmıştı: Başkanlık rejimi Türkiye’yi uçuracak, herkes 3 kat zengin olacaktı. Türkiye bugün lirası gibi buharlaşıyor; uçmaktan kastı buymuş meğer. Fakirleşmenin ise oranı belli değil. Sonu da görünmüyor. “Bizi kızdırmayın eyy dış mihraklar, fena yaparız”, diyor hala En Yiğit Bulut.

Bi susun Allah aşkına! Siz konuştukça her şey daha da kötüye gidiyor. Aaa… Ben “Allah” dedim. İyi ki Akp var, olmasa nasıl derdim? Değil mi Kavuncu?

Bi susun!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. islamin ogrenilmesini engelleyen zihniyet …..

  Cevapla
 2. 7 ay önce

  İnsanları Dinden de soğutan zihniyet.. Belleksizler…

  Cevapla
 3. 7 ay önce

  Din bunların oyuncagi

  Cevapla
 4. 7 ay önce

  Çok çok çok güzel bir yazı

  Cevapla
 5. 7 ay önce

  Dün bir yazı okudum adını şu an hatırlayamadığım bir filozof şöyle demişti ”İnsanların en çok korktuğu şey bilgi sahibi olmaktır” Biraz düşününce asıl mesele anlaşılıyor.

  Cevapla
 6. Gerçekde ne olduğunu kendileri de pek ala biliyorlar. Örnek jölelinin AKP ye yanaşmadan önceki yazıları..
  Hepsinin tek amacı kişisel çıkar, burada sadece Aktay biraz daha farklı, bu sanırım kendisi arap olduğundan Türkiye’ yi araplaştırma gibi kendince bir görev yüklenmiş..
  Ka’ale alınacak tipler değiller, zaten ülkenin eğitim kalite seviyesi yüksek olsa, bunların bu sözleri söyleyecek ne yüzleri ne cesaretleri olur..

  Cevapla
 7. 7 ay önce

  İşte size uygulamalı olarak riyakarın anlamı nedir kime denir örneği bir adam.

  Cevapla
 8. 7 ay önce

  Susamazlar. Susturacağız.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!