Biden’ın donup kalmalarına Beyaz Saray’dan açıklama

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD Başkanı Joe Biden'ın ‘kafası karışmış’ olarak görünen ve sosyal medyada tartışmalara neden videoları hakkında, "Bunlar kötü niyetle yapılıyor" görüşünü savundu.

featured

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre dün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pierre, ABD Başkanı Joe Biden’ın sosyal medyada tartışmalara neden olan ‘kafa karışıklığı’ videolarıyla ilgili olarak, “Bu manipüle edilmiş videolar kötü niyetle yapılıyor ve gerçeği yansıtmıyor” dedi.

‘DEEPFAKE’ DEDİ

Videoları ‘ucuz, sahte’ olarak nitelendiren Pierre, “Bu size Cumhuriyetçilerin burada ne kadar çaresiz olduğuna dair bilmemiz gereken her şeyi anlatıyor. Başkanın görevdeki performansı hakkında konuşmak yerine, yasama organlarında kazandığı zaferler, ülke genelinde Amerikan halkı için neler yapabileceği hakkında konuşmak yerine, bu deepfake’leri, manipüle edilmiş videoları görüyoruz ” ifadelerini kullandı.

Pierre, ABD Başkanı Biden’ın Beyaz Saray’da düzenlenen bir etkinlik sırasında müzik eşliğinde dans eden insanların yanında hareketsiz durduğu videoyla ilgili olarak ise, “Başkan orada durup müzik dinliyordu ve dans etmedi. Kusura bakmayın, dans etmemenin bir sağlık sorunu olduğunu bilmiyordum. Etrafındaki insanlara bakarsanız, dans etmeyen insanlar da vardı” açıklamasını yaptı.

 

SAHNEDE DONDU, OBAMA MÜDAHALE ETTİ

Son günlerde hareketleriyle gündemden düşmeyen 81 yaşındaki ABD Başkanı Joe Biden son olarak Los Angeles’ta çok sayıda kişinin katıldığı seçim kampanyasına bağış toplama etkinliğinde ‘donması’ ile gündeme geldi. Sahnede hareketsiz bir şekilde kalan Biden’a eski Başkan Barack Obama müdahale etti.

‘GERÇEĞİ YANSITMIYOR’ YORUMLARI

Diğer yandan sosyal medyada paylaşımda bulunan bazı kişiler bu videonun gerçeği yansıtmadığını, sahnede böyle bir olayın yaşanmadığını iddia etti.

G7 ZİRVESİNDE MELONİ MÜDAHALE ETMİŞTİ

Biden geçen günlerde İtalya’daki G7 zirvesinde, Almanya, İngiltere, Japonya, Fransa, Kanada ve İtalya liderleriyle basına poz verilirken başka bir yöne doğru yürümeye başlamıştı. Bu kez İtalya Başbakanı Giorgia Meloni müdahale ederek, ABD Başbakanını diğer liderlerin yanına getirmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Biden yine başka alemde… İtalya Başbakanı Meloni müdahale etti

 

Biden’ın donup kalmalarına Beyaz Saray’dan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Haziran 2024, 22:35

    Anlat anlat, heyecanlı oluyor :)

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!