Bilal Erdoğan: Dünyada İslam’ın bayraktarları olacaksınız

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan imam hatiplilere seslenerek, ‘İnanıyorum ki farklı dillerdeki yetkinliklerinizle dünyada diyanetimizin ve neticede İslam’ın bayraktarları, taşıyıcıları olacaksınız’ dedi.

Bilal Erdoğan, Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV), Önder İmam Hatipliler Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü iş birliğinde Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin yabancı dil eğitimlerini teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen “Çelebi Programı”nın 2. dönemi kapsamında “Çelebi Buluşması” etkinliğinde konuştu.

Erdoğan, MÜSDAV’ın ÖNDER ile birlikte yürüttüğü Çelebi Programıyla dil eğitimini öğrenciler için daha anlamlı kılmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “İmam hatiplerdeki başarılı çocuklar bazen ilahiyatı tercih etmeyebiliyorlar. ‘Çok iyi eğitim aldım, mühendis olayım, doktor olayım, avukat olayım.’ diye düşünebiliyorlar. Ama galiba bazen bilmeyebiliyorlar ki bugün Diyanet İşleri Başkanlığımız, Diyanet Vakfımız dünyanın her tarafında sadece din hizmeti, imamlık, müezzinlik değil, her türlü uzmanlık, Diyanet İşlerimizin, Diyanet Vakfımızın dünya çapındaki faaliyetleri için şu anda çok önemli. Bence Türkiye’de ‘Diyanet Kariyerleri’ diye büyük bir kampanyanın da başlaması lazım.” değerlendirmesini yaptı.

‘İSLAM’IN BAYRAKTARLARI OLACAKSINIZ’

“İnanıyorum ki farklı dillerdeki yetkinliklerinizle dünyada diyanetimizin ve neticede İslam’ın bayraktarları, taşıyıcıları olacaksınız.” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Dünya kolay bir yer değil. Dünyada Müslüman’a rahat yok. Hangi insana rahat var ki? Belki böyle düşünmek lazım. Dünya 21. yüzyıla çok sancılı başladı. Ekonomik krizlerle başladı, salgınla devam ediyor. Büyük güçlerin aralarındaki rekabetin kızışmaya başladığını görüyoruz. Tarihte bu tür kızışma olduğu zaman savaşlar, huzursuzluklar, katliamlar olmuş. İnsanlar birbirine acımadan kıymışlar. Hem de yüzyıllarca süren savaşlar, mücadelelerden bahsediyoruz. Dünya yine öyle zamanların belki de arifesinde. Bunlar tartışılıyor. Batı’da kamuoyunda da medyada da akademide de konuşuluyor. Böyle bir zamanda dünyanın İslam’ın barış mesajına belki her zamandan daha fazla ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bunu bütün insanlığın dilleriyle onlara taşıyacak olan da sizlersiniz, imam hatiplerimiz.”

Bilal Erdoğan: Dünyada İslam’ın bayraktarları olacaksınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  İslam dininin olduğundan da kötü gözükmesinin sebebini bu ve benzeri heriflerin gerçeklikten kopuk dünya algılarında bulabilirsiniz. Eskisi gibi bi arpa yol alamayacaksınız. Kendi dinini dahi olduğu haliyle yorumlamaktan aciz bu insanlar, dünyayı İslam’a kavuşturacakmış. Sadece gülüyorum.

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  Amaç ne? Bir an önce şeriat, bir an önce halifelik…. Bu demektir, ki İslam dünyası daha yüzyıllarca bu karanlıktan çıkamayacak.

  Cevapla
 3. 8 ay önce

  İslam dini hiç kimsenin tekelinde değildir. Bunu kendi adına veya evlatların için düşünebilirsin. Ama Türk milleri Türkiye Cumhuriyeti devleti için söyleyemezsin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!