Bild gazetesi: Merkel, Libya konusunda Erdoğan’a boyun eğdi

featured

Almanya’nın başkenti Berlin, 10 Ocak Pazar günü Libya konferansına ev sahipliği yapacak. Kritik konferans öncesi Bild, önemli bir iddia ortaya attı. Alman gazete, Şansölye Merkel’in ‘konferansa çağırılacaklar listesi’ni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönlendirmesiyle hazırladığını öne sürdü.

Konferansa iki gün kala Alman gazetesi Bild Merkel’i eleştirdi; konferans konusunda ciddi bir iddia ortaya attı.

Gazetenin bugünkü sayısında yer alan haberde Başbakan Angela Merkel’in, konferansa davet edilecek isimler listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi doğrultusunda hazırladığını iddia etti. Bu kapsamda Yunanistan’ın masa dışında bırakıldığını belirtti.

Daha önce konferansa katılma talebinde bulunan Atina hükümeti, Merkel tarafından veto yemiş davet edilmemişti.

Sputniknews’in haberine göre Libya konusuna da el atmak isteyen ve buna karşın konferansa davet edilmemelerine şaşırdıklarını belirten Dışişleri Bakanı Nikos DendiasNeden bu sürecin parçası olmadığımızı anlamıyoruz?” demişti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın ABD’nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt ile bir görüşme yaparak, Yunanistan’ın Berlin toplantısına dahil edilmesi konusunda ara buluculuk yapmasını istediği ileri sürüldü.

Bild gazetesi: Merkel, Libya konusunda Erdoğan’a boyun eğdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 17 Ocak 2020, 09:43

    Merkel,zaten yaptigi yanlis politikalar nedeniyle artik öyle fazla sevilen bir lider degildir.Almanya’da irkciligin hortlamasi icin Merkel elinden gelen herseyi yapmistir ve AFD denilen yabanci(Türk)düsmani bir partiyi Alman Meclisine sokmustur ve cok büyük ihtimalle Almanyadaki parlamento seciminde AFD’nin iktidar olabilmesi bile artik hayal degildir.Merkel bu yanlisliklara kimin hesabina devam ediyor bilemeyiz ama Almanya’nin cikarlarina olmadigi bir gercektir.
    Erdogan ve Merkel konusuna gelince bildigimiz kadari ile Türkiye de her secim öncesi Merkel apar topar Türkiye’ye gelmis ve Erdogan’a destegini belli etmistir bunda ne Almanlarin ne de bizlerin hicbir süphesi yoktur.O nedenle Libya konulu konferansa Yunanistan’in cagrilmamasinin perde arkasinda Erdogan’in oldugu büyük bir ihtimaldir,

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!