Bill Gates şimdi de sansür işine giriyor

Hüseyin Vodinalı yazdı...

Bill Gates şimdi de sansür işine giriyor

Annesi Seattle FED Başkanı’nın torunu, babası ise tüm dünyada büroları olan ve Rockefeller ailesine yakın olan zengin ve güçlü bir avukat.

Herkes onu Steve Jobs (Apple’ı kuran Suriye asıllı mühendis) gibi çok parlak bir öğrenciyken okulu bırakıp mucizeler yaratan birisi olarak biliyor ama bu doğru değil.

William Henry Gates III, yani Bill Gates ağzında gümüş kaşıkla doğmuş bir küresel elit.

Babası da onun gibi bir iyilikseverdi (filantropist). Rockefeller ailesinin kurduğu dünya nüfus kontrolü (aile planlaması) derneğinin de üyesiydi.  

Bill Gates, finans kapitalin dışında küresel oligarşinin merak sardığı üç önemli şeye verdi tüm gücünü;

Dijital teknoloji (Big Tech), Medikal teknoloji (Big Pharma), Gıda ve tohum teknolojileri (Big Food).  

Mikrosoft’u küresel bir kontrol aracı haline getirdikten sonra, gdo, aşı ve genetik bilimlerine sardı. Bu esnada ise satın aldığı milyonlarca dönüm tarım arazisi ve kurduğu dev tohum bankasıyla gıda işine de girdi.

Bill Gates, küresel komplo teorisinin adeta vücut bulmuş hali.

Komplo teorisyenleri için adeta bir maden.

Çünkü o, zenginlerin küresel bir teknokrat dünya devleti kurma planları olduğu yönündeki komplo teorilerinin yürüyen delili.

Adam 2015’te “dünya nüfusu çok fazla ve virüs gelecek hepinizi bitirecek” dedi.

“Küresel ısınmaya karşı, güneşi bloklayalım”, “sıtmaya karşı gdolu sivrisinekleri salalım”, “Fakirler sentetik et yesin, fakir bebeleri yapay süt içsin” gibi ilginç önerilerin de sahibi.

Adam doktor değil, seçilmiş bir kişilik de değil.

Ama BM ve Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere küresel (kapitalist) tüm kurum ve kuruluşların adeta sözcüsü gibi hareket ediyor. Hazırlattığı yüksek ölüm oranlı covid 19 yayılma ve önlem modeli (IHME modellemesi) de tüm dünya ülkelerinde tanrı kelamı gibi benimseniyor.

En son, Münih Güvenlik Konferansı’nda bir konuşma yaptı. Hiç bir sıfatı olmaksızın, virüs ve aşılar konusunda bir sürü şey söyledi. Protokolde DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Gebreyesus’tan öndeydi.

ŞİMDİ DE SANSÜR YÖNETİMİ KURUYOR

“Kapitalizm ve Şizofreni: Anti-Odipus” kitabının yazarı ünlü Fransız Filozof Gilles Deleuze, 1987’de daha ortada fol yok yumurta yokken geleceği gördü.

Deleuze, 1987’de yaptığı bir konuşmada, artık disiplin toplumundan “kontrol toplumu” dönemine geçtiğimizi, insanların hastahanelerde, okullarda, hapislerde değil evlerinde kapatılacağını söylüyordu. Eğitimin evden online yöntemiyle olabileceğini bile söylemişti. Tam 34 yıl önce.

34 yıl önce Bill Gates de bunun için çalışıyordu.

Microsoft’u neredeyse (kamu veya özel) dünyadaki tüm bilgisayarların içine yerleştirmeyi başardı.

(https://www.veryansintv.com/virus-asi-tekno-kapitalizm-her-sey-sinifsal-hepsi-mulkiyetle-ilgili)

Bugünkü düşünürler, artık bir tür gözetim kapitalizmi dönemine girdiğimizi söylerken, bazıları Bill Gates veya Mark Zuckerberg gibi yeni tekno “toprakağalarına” gönderme yaparak, bunun bir tür tekno feodalizm çağı olduğunu da ileri sürüyor.

İşin felsefesi daha çok su götürür, onu bir yana bırakalım, somut gelişmelere bakalım.

Batı’nın Çin ve Rusya’ya karşı başlattığı dijital sansür hareketinin (https://www.veryansintv.com/insan-haklari-demokrasi-ve-sansur-bbc-ve-reutersin-sizan-provokasyon-belgeleri) bir benzerini bu kez Bill Gates başlatıyor.

Halen Bill Gates’in kontrolündeki Microsoft, “dezenformasyon” ve “sahte haberlerle” mücadeleye odaklanan bir koalisyon kurdu.

Koalisyonun diğer kurucu üyeleri ise Truepic, Intel, BBC, Adobe ve Arm.

“Dezenformasyon ve sahte haberler”, dijital çağda sansürlemeye gerekçe oluşturmak için yaygın olarak kullanılan moda sözcükler oldu.

Kısa adı C2PA olan (Coalition for Content Provenance and Authenticity: İçerik Doğruluğu ve Özgünlük Koalisyonu) kuruluşa göre, insanların yalanları formüle etmesi ve yayması artık çok kolay.

Microsoft, koalisyonu duyuran bir blog yazısında:

"Çevrimiçi içerikteki yaygın aldatmacayı filtrelemek için kritik bir ihtiyaç var. Sahte haberler şimdi yapay zeka ve grafiklerdeki gelişmelerle güçlendiriliyor ve internet üzerinden hızla yayılıyor. Araştırmacılar ve teknoloji uzmanları olarak zorunluluğumuz, zamanımızın bu büyük meydan okumasına yönelik teknik ve sosyoteknik yaklaşımlar yaratmak ve süzgeçten geçirmektir. Çevrimiçi içeriğin kökenini ve kaynağını onaylama yöntemleri konusunda heyecanlıyız. Bu kritik çalışmayı bir sonraki adıma taşımak için Adobe, BBC ve diğer C2PA üyeleriyle birlikte çalışmak bir onurdur”.

Microsoft'a göre C2PA, "yayıncıların, yaratıcıların ve tüketicilerin görseller, videolar, sesler ve belgeler dahil olmak üzere bir ortam parçasının kökenini ve gelişimini takip etmesini sağlamak için ortak varlık türleri ve biçimleri için içerik teyit/kanıt ve tanımlama uygulamaları geliştirecek."

Eski Microsoft CEO'su Bill Gates, bu işin arkasında.

Londra'daki Wall Street Journal Zirvesi'ndeki son röportajda Gates, Big Tech platformlarındaki “komplo teorilerini” ve "yanlış bilgilendirmeyi" bastırmaya yönelik önerilerin, "bu noktada ihtiyaç duyduğumuzdan daha az yaratıcı" olduğundan şikayet etti ve "akıllı çözümler bulmalıyız" çağrısı yaptı.

Bill Gates, “koronavirüsün insan yapımı olduğu” veya "bazı büyük komplolar döndüğü" gibi "insanların zafiyetlerini gıdıklayan şeyler"den yakındı.

Kendisi ve Dr. Fauci’yi suçlayan milyonlarca mesajın dolaştığını söyleyen Gates, sosyal medya platformlarının bu tür içeriklerin çok hızlı yayılmasına izin verdiğini vurguladı:

"Bu komplo teorileri gerçeklerden çok daha hızlı yayılıyor, bilirsiniz, virüs bir yarasadan geliyor, yani bilirsiniz, biz hala tam olarak bulaşma yolunu bulmaya çalışıyoruz."

GIDA KONUSUNDA SANSÜR DENEMESİ YAPMIŞTI

Bill Gates’in sansür merakı yeni de sayılmaz.

Dikkatli okuyucular hatırlar belki.

Geçen sene TBMM’ye ilginç bir yasa teklifi gelmişti.

Torba (Çorba da denebilir.HV) yasanın içine saklanan bu garip teklife göre, artık gıda ve beslenme alanında, twit atmak, Instagram ve Facebook paylaşımı yapmak, Youtube'da video yayınlamak suç olacaktı. Ve bu suçun cezası 50 bin TL olarak belirleniyordu.

Bu teklifin çıkış yeri neresiydi biliyor musunuz?

Bill ve Melinda Gates Vakfı.

Türkiye’de kamu, akademi ve sivil toplum kuruluşlarında önemli mevkilerdeki ‘Batı etki ajanları’, FETÖ de dahil, Bill ve Melinda Gates Vakıf ve kuruluşlarından doğrudan veya dolaylı destek alıyor.

İşte bunların hazırladığı yasa tasarısı sinsice torba yasanın içine konmuştu.

Neyse ki basın işe uyandı ve erken tepkilerle yasa çıkarılamadı.

Gıda Hareketi’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım, işin içine Bill Gates Vakfı’nın da dâhil olduğunu gösteriyordu. Tarım Bakanlığı ile Bill ve Melinda Gates Vakfı, 2019’da iş birliği kararı almış ve bunu da sitesinden duyurmuştu.

Açıklamada aynen şöyle denilmekteydi: “Bill ve Melinda Gates Vakfı (BMGV) ile ülkemiz arasında uzun vadeli işbirliği tesis etmek üzere BMGV’den uzmanların da iştiraklarıyla 10-11 Nisan 2019 tarihlerinde ‘sanitasyon’, ‘finansal kapsayıcılık’, ‘BESLENME’ ve ‘SDG Etki Hızlandırıcısı’ konularına odaklanan oturumlardan müteşekkil bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.”

FETÖ’nün ‘Aksiyon’ adlı haftalık haber dergisi vardı, bilenler bilir.

Bu dergi, 30 Nisan 2012 tarihli sayısında “Gıdanın reytingle imtihanı” kapağıyla çıkmıştı.

O yazıda aynen şöyle denilmekteydi:

“Uzmanlık alanı olmadığı hâlde gıda konusunda halkı yanlış yönlendirici beyanda bulunan kişiler kanunlar karşısında sorumlu olmalıdır.”

Kime ve neye göre yanlış!

Şimdi bu sansürün daha büyüğü, Covid-19 bahanesiyle tüm dünyada ve ülkemizde uygulanmak için hedefe konmuş durumda.

Yazımızı Bill Gates’in itiraf niteliğindeki önemli sözlerinden bir seçkiyle bitirelim:

“Her eve bilgisаyаr”.

“Hаyаt аdil değil. Bunа аlışın”

“Hayat çok sadedir, onu yalanlar süsler”

“Büyük kazançlar büyük riskler gerektirir”

“Bilgisayar, her şeydir. Her şey ise bilgisayar”

“İnsanlar zamanla silikondan yapılma efendilerini kabullenecek!”

KAYNAKLAR:

https://www.globalresearch.ca/video-microsoft-forms-ministry-of-truth/5738770

https://newspunch.com/bill-gates-promises-more-social-media-censorship-to-thwart-evil-conspiracy-theories/

https://www.gzt.com/gercek-hayat/bill-gates-tarim-bakanligina-dadanmis-3547951