Binali Yıldırım: 1,5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu bize ait

Erzincan’da düzenlenen bayramlaşma programına katılan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Kafkaslar ’da, Orta Doğu'da, Kuzey Afrika'da, Orta Asya'da ve Balkanlar'da yaşayan 1,5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu da bize ait" dedi.

featured
service

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “İçeride ve dışarıda ülkemize karşı kurulan tuzaklara karşı amansız mücadelemiz bugün de yarın da kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

Binali Yıldırım, Erzincan Belediyesince, belediye binasında protokol ve vatandaşlarla düzenlenen toplu bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, 2020 ve 2021 yıllarında tüm dünyada etkili olan salgın dolayısıyla bir araya gelip bayram kutlaması yapamadıklarını hatırlattı.

Bayram ve ramazan günlerinin kardeşlik ve dostlukların daha da arttırılacağı günler olduğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti:
“Bayramlar, maneviyatımızın doruğa çıktığı günlerdir. Ramazan ayı ile bayram günlerinde tüm kırgınlıkların, küskünlüklerin bir kenara bırakılıp yeni bir başlangıç yapıldığı, sayfa açıldığı mübarek günlerdeyiz. Tabii biz bu günleri, bayramları, bayram tadında yaşayabiliyorsak, bunu gece gündüz 7 gün 24 saat yaz kış demeden sınır boylarımızda nöbet tutan kahraman Mehmetlerimiz, polisimiz, jandarmamız ve güvenlik güçlerimizin sayesinde gerçekleştiriyoruz. Bugün hamdolsun ülkemizin tamamında 780 bin kilometrekare vatan toprağı ile 492 bin kilometrekare mavi vatanımızda ay yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor. Huzur ve güven içinde vatandaşlarımız yaşıyor, bu büyük bir nimet.”

Yıldırım, ülkenin güney sınırında bölücü PKK, PYD, YPG terör örgütlerine karşı 911 kilometre sınır şeridinde güvenli bölge oluşturulduğunu ifade ederek, Kuzey Irak bölgesinde halen kahraman güvenlik güçlerinin temizlik harekatı yaptığını aktardı.

Bütün bunların amacının vatandaşların güven ve huzur içinde ait oldukları yerlerde yaşamlarını sürdürmesi olduğuna dikkati çeken Yıldırım, Türkiye’nin zor bir coğrafyada yer aldığının altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İbn-i Haldun, ‘Coğrafya kaderdir.’ demiş. Bu coğrafya bizim kaderimiz. Bu coğrafyada sadece 85 milyonun sorumluluğunu taşımıyoruz. Ayrıca Kafkaslar’da, Orta Doğu’da, Kuzey Afrika’da, Orta Asya’da ve Balkanlar’da yaşayan 1,5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu da bize ait. Onun için bu topraklarda güçlü olmaktan başka çaremiz yok. İçeride ve dışarıda ülkemize karşı kurulan tuzaklara karşı amansız mücadelemiz bugün de yarın da kararlılıkla devam edecektir.”

Yıldırım, dünyanın büyük sıkıntılardan geçtiğini, salgından ve Ukrayna-Rusya savaşından, Orta Doğu’da, Libya’da, Yemen’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen istikrarsızlar nedeniyle insanlığın büyük bedel ödediğini vurgulayarak, “İnsanlar memleketlerini, yerlerini yurtlarını terk etmek, başka yerlere göç etmek mecburiyetinde kalıyor. İşte bu şartlar altında bizim Türkiye’de bu sıkıntıların üstesinden gelmek üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Bütün bunlar geride kalacak. Daha güzel günleri elbette beraber yaşamaya devam edeceğiz. Bunun için ihtiyacımız olan farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz ve birbirimize kenetleneceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız olarak yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.

Bayramlaşma programına, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, bazı siyasi parti il başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Binali Yıldırım: 1,5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu bize ait

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

14 Yorum

 1. Heye heye :)

 2. 2 hafta önce

  Hâlâ ne diyorlar, kafaya bakar mısınız? Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Anayasasını yok mu sayıyorsunuz? Fakat size bunun hesabını ne 6,5 bacaklı masa sorar ne de sorumsuz davranışlarla ülkeyi tehlikeye atan iktidarınızı içerden dışardan destekleyen partimsiler sorar. Sorarsa Tük milleti ilk seçimde sorar.

 3. 2 hafta önce

  Hic de bize ait degil. Hangi kafada yasiyorsun? Sorunluluk hissediyorsan, git baska ulkede 20 kusur milyar dolarlik servetini harca onlar icin. Terbiyesizlige bak

 4. 2 hafta önce

  Ver gazi, asrin cakma reyzinin sakalsiz ak sakallisi. Ama once, yumasak G.

 5. 2 hafta önce

  Niye Bu sözde din kardeşlerimiz hiç bizi sorumluluklarına almıyor da hep biz onları sorumluluğumuza alıyoruz. Türk devletlerindeki soydaşlarımızdan bahsetse anlayacağım ama bunların amacı Türk olmayan herkesi Biz Türklere kardeş adı altında itelemek. Bir de bunu aksakallı ilan ettiler!

 6. 2 hafta önce

  Bize ne dünyada ki 1.5 milyar müslüman dan. Biz kendimizi doyuramiyoruz. Bunlar kendini halife sanıyor. Halbuki islam dünyasında bunları takan yok.

 7. Dehe yürü be küheylan!Yürü!

 8. 2 hafta önce

  Bu yerler de yaşayan insanlara uyuşturucu sattığını düşünüyorum, başka insanlara ise bunun din ile ilgili olduğunu söylüyor. Bu arada Afgan birisi Türk çocuğunu kaçırmış diyorlar, Türk askerini sınırı koruduğu yalanını söyleyip bu konunun üstünü neden kapattınız hiçbir yerde görmedik

 9. 2 hafta önce

  Hangi dine inanıyorsun, bilmiyorum; ama benim inandığım dine inandığını sanmıyorum. İslam’dan bahsetmediğini ele alırsak 1,5 milyar, hangi dinin nüfusu olabilir ki?

 10. 2 hafta önce

  Yakındır, Türk Milleti sizi de o kardeş dediklerinizin yanına yollayacak. Gideceksiniz.

 11. 2 hafta önce

  Palavracı…!!!

 12. 2 hafta önce

  1. Dünya savaşında da alman kaiser buna benzer ifadeler konuşmuştu istanbulda.

 13. İyi havaya girmissiniz, al din kardeşlerini de git.

 14. 2 hafta önce

  MIÇTIK DESENE 1.5 MİLYARI NASIL BESLERİZ ! CONTA YAKMIŞ KESİN !

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!