Binali Yıldırım’dan yeni Venezuela açıklaması

featured

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına ilişkin Binali Yıldırım’dan yeni bir açıklama geldi. Yıldırım, ”Gerekli açıklamaları yaptım. Hukuki yollar açık. Biz de gerekli adımları atacağız” dedi.

VERYANSIN TV

Binali Yıldırım, Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili ‘‘Gerekli açıklamaları yaptım. Hukuki yollar açık. Biz de gerekli adımları atacağız” dedi.

Organize suç örgütü liderliğinden geçmişte hüküm giymiş isimlerden Sedat Peker, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında iddialarda bulunmuştu.

Peker “Kokain işini anlatayım. Yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela’da kaldı.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise iddiaları  “Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkan Yıldırım’ı da zikretti. Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakaret, en büyük yanlışlıktır. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa ‘çamur at, izi kalsın’ türünden bir suçlamadır. Unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı bundan ibarettir.” sözleriyle yalanlamıştı.

İlgili haber: Oğlu neden Venezuela’ya gitti? Binali Yıldırım’dan Peker’in iddialarına cevap

Yıldırım’ın ardından konuya ilişkin AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Venezuella Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram da açıklama yaptı.

Ancak Bayram’ın, Binali Yıldırım gibi “test kiti ve maske” vurgusu yapmaması dikkat çekti.

Bayram “Sosyal projeleri vardı. Filistin Camisi’nin yapım süreci vardı. Oraya destek olundu.” ifadelerini kullandı.

İlgili haber: Erkam Yıldırım’ın Venezuela fotoğrafına AKP’den yeni açıklama

Gazeteci Cüneyt Özdemir de Yıldırım ve Bayram’ın açıklamalarındaki farklılığa Youtube programında değindi.  

‘ÇELİŞKİ YOK, SÖYLEMEYİ UYGUN GÖRMEDİK’

Ardından Binali Yıldırım’dan ikinci bir açıklama daha geldi. Yıldırım’la konuşan Cüneyt Özdemir’in paylaşımı şöyle: 

“1)Biraz önce Sn Binali Yıldırım telefonla aradı ve oğlu ile ilgili Venezuella gezisine dair yanlış bir algı oluşturulduğunu belirtti. Oğlunun Venezuella’yı biraz meraktan biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye sadece bir kez Aralık ayında ziyaret ettiğini söyledi.

2) Heyetten ayrı gayrı Resmi olarak geziye katıldığını kendi imkanları ile kovid ile mücadelede kullanılacak malzeme götürdüğünü (başka ülkelere ziyarete gittiğinde de götürüyormuş) ayrıca çeşitli hayır işlerinde de bulunduğunu belirtti. +

3) Venezuella’daki hayır işlerini ise prensip olarak (genelde) söylemeyi uygun görmedikleri için açıklamasında özellikle belirtmediğini ve diğer açıklamalarla herhangi bir çelişki olmadığını da ekledi.”

Binali Yıldırım’dan yeni Venezuela açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 1 sene önce

  Cevir kazi yanmasin Cin Ali!

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Vallla o çocuk hiçbirşeyden anlamadığı gibi anlamasıda zaten mümkün değil ,geldiğinde birbuçuk iki kebap söylüyoruz yiyiyor gidiyor

  Cevapla
 3. Hin ali millet inanmıyor yemiyor bunları kendini rezil ediyorsun habarın yok. Ne zaman kurtulacağız sizden sizin gibilerden.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Asıl üzüntü veren bu pislik içindekileri halk yerle bir etmeliydi yıllardır bunların ne olduğu biliniyordu..ancak bir mafya lideri bir haftada bunları yerle bir etti ..asıl mesele budur..devlet ne halde..halk uyuşmuş algılamıyor…halk ile iktidar arasında uçurum oluşmuş.. bunlarda yüzde yok astarda yok !

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Ne bu kadar param olsun, ne böyle babam olsun, ne bu işlerde olayım. Tosuncuğun haline bakın, hiç haram yetmişe benziyor mu? Yüce Tanrım, beni böyle bir babanın çocuğu olarak yaratmadığın için çok mutluyum.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  yani türk halkı maske bulumazken. oğlu buluyo adrese teslim

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Sayın Yıldırım sen yinede oğluna pek güvenme.

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Cüneyt Özdemir fetöcülerden farksız. Yanar döner entel liboş rüzgar gülü. Parasının peşinde. AKP’den bile tehlikeli çünkü sinsi.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  “biraz da iş adamı olarak yeni fırsatlar var mı diye..” evet, bulunan firsat beyaz peynir ithalati ve akabinde verilen gumruk muafiyeti.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!