Bir festivale daha yasak getirildi

Nilüfer Kaymakamlığı, 2-3-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali’nde alkol satışını ve gece konaklamasını yasakladı. Kaymakamlığın kararının ardından Nilüfer Belediyesi, çeşitli görüşmelerin yapıldığını ve alkol yasağına uyacaklarını fakat gece konaklamasına izin verildiğini duyurdu.

featured

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 2-3-4 Eylül tarihlerinde altıncısını Balat Atatürk Ormanı’nda düzenleyeceği Nilüfer Müzik Festivali’nde gece konaklaması ve alkol satışı Nilüfer Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

Bursamuhalif‘in haberine göre; Nilüfer Kaymakamı Mustafa Özarslan’ın imzasıyla ilçe emniyet müdürlüğüne gönderilen yazıda festivalde alkol satışına müsaade edilmemesi vurgulandı. Yazıda müzik yayınlarının saat 01.00’i geçmemesi de hatırlatıldı.

Açıklamada “Müzik yayının saat 01.00 saatini geçmemesi kaydıyla söz konusu etkinliğin yapılması hususunu bilgi ve gereğini arz ederim” denildi.

Kaymakamlığın kararının ardından Nilüfer Belediyesi, çeşitli görüşmelerin yapıldığını ve alkol yasağına uyacaklarını fakat gece konaklamasına izin verildiğini duyurdu. Belediye, Twitter hesabında konuya ilişkin “Çok şükür değerli milletvekillerimizle birlikte, diplomasiyle bazı sorunları çözmeye çalıştık. Alan içinde hem kampla ilgili hem de içki ve sigara satışıyla ilgili bazı kısıtlamalar getirildi. Ancak içki ve sigarayla olan kısıtlamaya biz uyduk. Kampla olan kısımda biz tekrar siz değerli gençlerle beraber bu müzik festivalini yapacağız” açıklamasında bulundu.

Bir festivale daha yasak getirildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!