Bir ilde daha ekmeğe zam

Samsun'da ekmeğin birim fiyatına 1 lira zam yapılacağını belirtilmişti. Beklenen zam bugünden itibaren başladı. Gelen zamla beraber Karadeniz'de ekmeğin fiyatı 4 liraya çıktı.

featured

Dolar kurundaki yükselişle birlikte fiyatlardaki artış sürüyor. Benzin ve motorine gelen zamlar diğer ürünleri de etkilemiş ve peş peşe zam haberleri gelmeye başlamıştı. Bir zam haberi de Samsun’dan geldi. Samsun’da ekmeğin fiyatına 1 lira zam geleceği belirtilmişti. Gelen zamla birlikte Karadeniz’de 200 gramlık ekmeğin fiyatı 4 lirayı aştı.

Ekmeğe gelen zam sonrası vatandaşlardan tepkiler üst üste geldi. Esnafların maliyetlerinin arttığını ve artık zarar ettiklerini belirten fırın işletmecisi Aynur Kol, gelen fiyat artışıyla birlikte bir nebze olsun rahatladıklarını söyledi. Vatandaşların gelen zamma tepkilerinin olduğunu ve gelen tepkilerin daha artacağını söyleyen Kol, buna mecbur olduklarını belirtti. Öte yandan zamlı tarife bu sabah itibariyle uygulanmaya başladı. Vatandaşların tepkileri ise gittikçe artıyor.

200 GRAMLIK EKMEK 4 TL

Gelen zamla birlikte güncel ekmek fiyatları merak konusu oldu. Samsun’da gelen zamla 200 gram ekmek 4 TL, 1000 gram Karadeniz ekmeği 20 TL, 150 gram lavaş 4 TL ve 170 gram kıyma hamuru 5 TL olarak satılmaya başlandı.

Bir ilde daha ekmeğe zam

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!