Bir profesör daha çocuk yaşta evliliği savundu

featured

YTÜ’deki Profesör Bedri Gencer’in çocuk istismarı hakkındaki skandal sözlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Şehir Ünversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, çocuk yaşta evlilikleri savunan skandal bir paylaşım yaptı .

İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, çocuk yaşta evliliği savunan skandal bir paylaşıma imza attı.

Evlendirildiği eşi cezaevine giren bir Twitter kullanıcısının paylaşımını alıntılayıp “Bu zulüm karşısında bunca zaman oldu hiçbir yetkilinin kılı kıpırdamıyor” ifadelerini kullanan Büyükkara, paylaşımının devamında “Allah büyük musibet verecek, haberiniz olsun” dedi.

Mehmet Ali Büyükkara’nın paylaşımını Bedri Gencer de paylaştı.

Elazığ depreminin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) profesör olan Bedri Gencer’in “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” şeklindeki gerici beyanı büyük tepki tepki çekmişti.

Tepkilerin ardından Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişmişti.

Bir profesör daha çocuk yaşta evliliği savundu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Allah o musibeti verdi zaten çekiyoruz.Musibet sizsiniz.Sizin yekün topluca Allah belanızı versin!

 2. 3 sene önce

  Türk milletinin üzerine galiba yine operasyon çekecek bu Mezhepçi Din’ciler ! Hazırladıkları Musibeti şimdiden Allah’ın üzerine yıkmaya başlamışlar !! Çocuk yaşta evliliğin olduğu müslüman!!! ülkelerde hiç bir musibet yok hepsi acayip gelişmiş de Türkiye çocuk evliliklerini yasakladığı için Musibete uğrayacakmış !!
  Yaaa sözde Müslüman !! ülkelere Cenabı Allah’a attıkları iftiralar yüzünden Başlarına Gelmeyen Musibet mi var !!!

 3. 3 sene önce

  Cocuk evliliklerini Islama yamalayanlar Islama ihanet etmek gibi bir eylem icindedirler.Yani bunlar Allahin cocuk tecavüzcülerine sevap yazdigini ima ediyorlar.Islamiyeti pedofil seviyesine indirgiyorlar.Bakin hicbir dinde hicbir din adami veya ilahiyatci cocuk yasta evlilik diye bir iddiada bulunmazlar cünkü cocuklarla evlenilemiyecegini bilecek kadar vicdan sahibidirler.Tabiiki onlardada kilise vakiflarinda cocuklara aynen bizdeki islami vakiflarda Kuran kurslarinda yapilan tecavüzler gibi tecavüzler yapilmaktadir ama bunu din emrediyor diye kimse konusmaz.Yani demem o ki,Yahudilige,Hiristiyanliga cocuk evliliklerini emretmeyen Allah her nedense müslümanlara bunu caiz görmüs.Böyle birsey olamaz.Bunlar peygamberin bir cocukla izdivac yaptigini ileri sürerek o mübarek insanida pedofil yapiyorlar.Bu bir ahlaksizliktir bunlara göz yummak ahlaksizliktir.Escinsellige karsi cikanlarin( ki sonucta bu kisinin kendi vücudunu ilgilendiren bir tercihidir kimseyi ilgilendirmez.) cocuklarla evlenmeyi caiz göstermeleri Islam adina kara bir lekedir ve islam adina utanc vericidir.G.t kili gibi sakal birakip cocuklarla evlenmek caizdir diyenlerin suratlarina tükürmek caizdir.

 4. 3 sene önce

  Aydınların bam teli bu değildir. Bir teknik üniversite (YTÜ) öğretim üyesi olarak Sayın GENCER Albert Einstein ile George W. Bush arasındaki şu benzerliğe işaret etse daha isâbetli olurdu: Biri “Hitler atom bombası yaptı” öteki “Saddam kimyasal silah yaptı” dedi..! Her iki iddianın doğruluğuna bugün inanan yoktur.

 5. 3 sene önce

  Bir tek soru soracağım. Kendi hayatlarını garantiye almış hiç çocuk zeka ve akıl seviyesini empati kuramayan REŞİT olamamış İRADESİ lerini rafa kaldırmış uydulara;
  Savunduğunuz size yapılsaydı? yada
  Çocuk yaşta sizin geleceğinizi böyle kafalar belirleseydi?
  Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi nasıl başkaları yapsın diye dinide alet edebiliyorsunuz?
  Kur’anda ALLAH’IN yap emirlerini hepsi yapıldı bitti mi? Saplandı yere bakın.Ya Edep …

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!