‘Bir Sağlık Bakanı için tarihe geçecek açıklama’

featured

24 saatte tespit edilen 93 bin 586 vaka, en yüksek günlük vaka sayısı olarak kayıtlara geçti. Sağlık Bakanı Koca, ‘Artan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok’ dedi. Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala da Bakan Koca’nın açıklamasına tepki gösterdi.

Sağlık Bakanlığı’nın Kovid-19 vaka tablosunda son 24 saatte 93 bin 586 yeni vaka tespit edildiği açıklanırken, Türkiye’de koronavirüsün görüldüğü günden bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşılmış oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Virüs eski gücünde değil. Artan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok. Büyüklerimizi ve kronik hastalıkları olanları koruyup, kişisel tedbirlere uyarak normal hayatımıza devam edeceğiz. Aşılarımızı ihmal etmeyelim. Kendi gücümüz Turkovac var” diyerek gelişmeyi duyurdu.

‘ENDİŞELENMEMEK ELDE DEĞİL’

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, “Ölüm sayıları artarken endişelenmemek elde değil, hele epidemioloji bilenler için… Bir Sağlık Bakanı için tarihe geçecek bir açıklama maalesef” ifadeleriyle gelişmeyi yorumladı.

PROF. DR. BENGİ BAŞER’DEN DEĞERLENDİRME

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer de Bakan Koca’nın güncel rakamlarla ilgili değerlendirmesini, “Virüs eski gücünde mi bilemiyorum ama ben ölen 210 kişi görüyorum” şeklinde yorumladı.

15.085.742
+0
14.986.340
+0
98.996
+0

‘Bir Sağlık Bakanı için tarihe geçecek açıklama’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    öyle diyecek başka çaresi yok artık kapanma olmaz ekonomi battı.

    Cevapla
  2. 5 ay önce

    millet kahvelerde restoranlarda parklarda otobuslerde burun buruna otururken hatta sokaklarda maskesız dolasırken okullar acıken saglık bakanına nıye kızıyoruz sn prof dr.?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!