Bir suç örgütü daha çökertildi: İş yeri kurşunlama, uyuşturucu ve silah ticareti…

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çankırı merkezli 9 ilde düzenlenen "Mahzen-49" operasyonlarında bir organize suç örgütünün çökertildiğini, 30 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

featured

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çankırı merkezli 9 ilde düzenlenen “Mahzen-49” operasyonlarına ilişkin ayrıntıları paylaştı. Yerlikaya, düzenlenen operasyonlarda elebaşılığını Durmuş Görmez’in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini belirtti.

Elebaşının da aralarında bulunduğu 30 şüphelinin yakalandığı bilgisini veren Yerlikaya, şunları kaydetti:

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, Çankırı merkezli Ankara, İstanbul, Rize, Kastamonu, Kırıkkale, Çorum, Düzce ve Sakarya’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, tehdit, korkutma ve zorla para alma amaçlı iş yeri kurşunlama, uyuşturucu madde ticareti ve yasa dışı silah ticareti suçlarını işledikleri tespit edildi.”

Yerlikaya, operasyonlar sonucu, 15 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, çok sayıda senet ve para ile muhtelif miktarda uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini duyurdu.

 

Bir suç örgütü daha çökertildi: İş yeri kurşunlama, uyuşturucu ve silah ticareti…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ne cokertmesi, sadece ceza evine naklediyorsunuz. Mahkeme salincaya kadar oradan devam ederler. Sonrasi borsa ve islere devam.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!